A1 Pulse, припејд тарифа за опуштена комуникација

Како A1 Pulse корисник со секое надополнување на твојата A1 Припејд сметка ја добиваш тарифната опција A1 Pulse+ со која во наредните 30 дена, имаш можност да зборуваш, сурфаш, испраќаш СМС и ММС за двојно помала цена.

A1 Pulse+ Цена (ден./мин.)
Кон сите национални мрежи 2,9
Воспоставување повик 2,9
ЅМЅ (ден./порака) кон сите национални мрежи 2,9
Интернет (ден./МВ) 2,9

Разговорите се тарифираат на минута, а интернетот се тарифира на секои 10 KB.

Доколку си веќе A1 Припејд корисник на некоја од постојните тарифи, а сакаш да се префрлиш на A1 Pulse, сè што треба да направиш e да испратиш SMS на 14712 со текст Pulse, со што во првите наредни 30 дена автоматски ја добиваш A1 Pulse+ тарифната опција. За продолжување на користењето на A1 Pulse+ треба да направиш надополнување на сметката, во спротивно ќе продолжиш да ја користиш тарифата A1 Pulse.

A1 Pulse Цена (ден./мин.)
Кон сите национални мрежи 5,9
Воспоставување повик 2,9
ЅМЅ (ден./порака) кон сите национални мрежи 5,9
Интернет (ден./МВ) 5,9

Разговорите се тарифираат на минута, а интернетот се тарифира на секои 10 KB. 

 

A1 Пријатели – бесплатни разговори со сите A1 Припејд корисници

Доколку сакаш 30 дена да уживаш во бесплатни разговори со сите A1 Припејд корисници како A1 Pulse корисник, испрати SMS на 1464 со содржина START за да го активираш пакетот A1 Пријатели по цена од 59 ден. По истекот на 30 дена, пакетот автоматски се продолжува, сè додека корисникот не го деактивира. Доколку веќе не сакаш да зборуваш бесплатно со сите A1 Припејд корисници, пакетот A1 Пријатели може да го деактивираш со испраќање SMS на бројот 1464.

За да провериш до кога ти е валиден активираниот пакет A1 Пријатели, испрати SMS со текст STATUS на бројот 1464. 

Припејд Разговори Кон Странство

Со A1 Припејд уживај во долги и безгрижни разговори со твоите најблиски каде и да се во странство, за:

  • 7,9 ден./мин. кон Албанија, Грција, Србија, Бугарија и Косово, и
  • 9,9 ден./мин. кон Германија, Италија, Турција, Швајцарија, Австрија, Белгија, Шведска, Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Велика Британија, САД, Канада и Австралија.

 

Активирај ја оваа опција преку SMS со текст START на 144 304 за само 149 ден. и зборувај опуштено во текот на следните 30 дена. По активирањето ќе добиеш SMS-известување дека пакетот е активиран. Воспоставување повик не се наплаќа. Интервалот на тарифирање е на 60 секунди.

Користи ги A1 Припејд тарифите за меѓународни разговори! Без разлика дали Вие бирате број од фиксната или мобилната мрежа цените за меѓународни разговори се разликуваат во зависност од зоната.

Зона Цена (ден./мин.)
Почетен интервал на тарифирање е 60 секунди, по што повикот се тарифира на 30 секунди.
Сите цени се со вклучен ДДВ.
Соседство 33 ден.
Регион 44 ден.
Европа 55 ден.
Свет 1 66 ден.
Свет 2 77 ден.
Посебна 188 ден.

Земјите се поделени во повеќе зони во зависност од цената за разговор.

Соседство
Албанија, Бугарија, Грција, Косово, Србија
Регион
Австрија, Босна и Херцеговина, Романија, Словенија, Турција, Унгарија, Хрватска, Црна Гора
Европа
Андора, Белгија, Белорусија, Ватикан, Велика Британија, Германија, Гибралтар, Данска, Естонија, Исланд, Ирска, Италија, Кипар, Летонија, Литванија, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Норвешка, Полска, Португалија, Русија, Сан Марино, Словачка, Украина, Фарски Острови, Финска, Франција, Холандија, Чешка, Швајцарија, Шведска, Шпанија
Свет 1
Австралија, Алжир, Аргентина, Бахреин, Бразил, Грузија, Доминиканска Република, Египет, Ерменија, Индија, Индонезија, Ирак, Иран, Израел, Јапонија, Јужна Африка, Јужна Кореја, Канада, Казахстан, Катар, Кина, Колумбија, Кувајт, Либан, Либија, Малезија, Мексико, Мароко, Нов Зеланд, Обединети Арапски Емирати, Пакистан, Палестина, Порторико, САД, Саудиска Арабија, Сингапур, Сирија, Тајван, Тајланд, Тунис, Филипини, Хонгконг, Чиле
Свет 2
Авганистан, Американска Самоа, Американски Девствени Острови, Ангола, Ангила, Антарктика, Антика и Барбуда, Аруба, Асцентион, Азербејџан, Бахами, Бангладеш, Барбадос, Белизе, Бенин, Бермуда, Бутан, Боливија, Боцвана, Британски Девствени Острови, Брунеи, Буркина Фасо, Бурунди, Брег на Слоновата Коска, Венецуела, Виетнам, Габон, Гана, Гамбија, Гијана, Гватемала, Гвинеја, Гвинеја-Бисао, Гренада, Гренланд, Гуам, Доминика, Еквадор, Ел Салвадор, Екваторска Гвинеја, Еритреја, Етиопија, Заир, Замбија, Зимбабве, Западна Самоа, Источен Тимор, Јамајка, Јордан, Јемен, Камбоџа, Камерун, Кајмански Острови, Кејп Верде, Коморос, Конго, Северна Кореја, Костарика, Киргистан, Кенија, Кирибати, Куба, Кук Острови, Лаос, Лесото, Либерија, Макао, Мадагаскар, Малави, Малдиви, Мали, Маршалски Острови, Мавританија, Маврициус, Монголија, Монсерат, Мозамбик, Мианмар, Намибија, Непал, Нова Каледонија, Никарагва, Нигер, Нигерија, Ниуе, Оман, Палау, Панама, Парагвај, Перу, Руанда, Самоа, Сенегал, Северни Маријански Острови, Сејшели, Сиера Леоне, Сомалија, Св. Елена, Св. Китс и Невис, Св. Луција, Св. Винсент и Гренадини, Судан, Суринам, Свазиленд, Таџикистан, Танзанија, Того, Токелау, Тонга, Тринидад и Тобаго, Туркменистан, Туркс и Каикос, Тувалу, Уганда, Уругвај, Узбекистан, Фолкландски Острови, Фиџи, Француска Полинезија, Холандски Антили, Хаити, Хондурас, Чад, Џибути, Шри Ланка
Посебна зона
Австралиски Сателити, Валис и Фортуна, Вануату, Диего Гарсија, Микронезија, Науру, Норфолкландски Острови, Папуа Нова Гвинеја, Сао Томе и Принцип, Сателити, Соломонски Острови, Централноафриканска Република