Припејд Разговори
Кон Странство

Со A1 Припејд уживај во долги и безгрижни разговори со твоите најблиски каде и да се во странство, за:

  • 7,9 ден./мин. кон Албанија, Грција, Србија, Бугарија и Косово, и
  • 9,9 ден./мин. кон Германија, Италија, Турција, Швајцарија, Австрија, Белгија, Шведска, Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Велика Британија, САД, Канада и Австралија.

 

Активирај ја оваа опција преку SMS со текст START на 144 304 за само 149 ден. и зборувај опуштено во текот на следните 30 дена. По активирањето ќе добиеш SMS-известување дека пакетот е активиран. Воспоставување повик не се наплаќа. Интервалот на тарифирање е на 60 секунди.

Користи ги A1 Припејд тарифите за меѓународни разговори! Без разлика дали Вие бирате број од фиксната или мобилната мрежа цените за меѓународни разговори се разликуваат во зависност од зоната.

Зона Цена (ден./мин.)
Почетен интервал на тарифирање е 60 секунди, по што повикот се тарифира на 30 секунди.
Сите цени се со вклучен ДДВ.
Соседство 33 ден.
Регион 44 ден.
Европа 55 ден.
Свет 1 66 ден.
Свет 2 77 ден.
Посебна 188 ден.

Земјите се поделени во повеќе зони во зависност од цената за разговор.

Соседство
Албанија, Бугарија, Грција, Косово, Србија
Регион
Австрија, Босна и Херцеговина, Романија, Словенија, Турција, Унгарија, Хрватска, Црна Гора
Европа
Андора, Белгија, Белорусија, Ватикан, Велика Британија, Германија, Гибралтар, Данска, Естонија, Исланд, Ирска, Италија, Кипар, Летонија, Литванија, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Норвешка, Полска, Португалија, Русија, Сан Марино, Словачка, Украина, Фарски Острови, Финска, Франција, Холандија, Чешка, Швајцарија, Шведска, Шпанија
Свет 1
Австралија, Алжир, Аргентина, Бахреин, Бразил, Грузија, Доминиканска Република, Египет, Ерменија, Индија, Индонезија, Ирак, Иран, Израел, Јапонија, Јужна Африка, Јужна Кореја, Канада, Казахстан, Катар, Кина, Колумбија, Кувајт, Либан, Либија, Малезија, Мексико, Мароко, Нов Зеланд, Обединети Арапски Емирати, Пакистан, Палестина, Порторико, САД, Саудиска Арабија, Сингапур, Сирија, Тајван, Тајланд, Тунис, Филипини, Хонгконг, Чиле
Свет 2
Авганистан, Американска Самоа, Американски Девствени Острови, Ангола, Ангила, Антарктика, Антика и Барбуда, Аруба, Асцентион, Азербејџан, Бахами, Бангладеш, Барбадос, Белизе, Бенин, Бермуда, Бутан, Боливија, Боцвана, Британски Девствени Острови, Брунеи, Буркина Фасо, Бурунди, Брег на Слоновата Коска, Венецуела, Виетнам, Габон, Гана, Гамбија, Гијана, Гватемала, Гвинеја, Гвинеја-Бисао, Гренада, Гренланд, Гуам, Доминика, Еквадор, Ел Салвадор, Екваторска Гвинеја, Еритреја, Етиопија, Заир, Замбија, Зимбабве, Западна Самоа, Источен Тимор, Јамајка, Јордан, Јемен, Камбоџа, Камерун, Кајмански Острови, Кејп Верде, Коморос, Конго, Северна Кореја, Костарика, Киргистан, Кенија, Кирибати, Куба, Кук Острови, Лаос, Лесото, Либерија, Макао, Мадагаскар, Малави, Малдиви, Мали, Маршалски Острови, Мавританија, Маврициус, Монголија, Монсерат, Мозамбик, Мианмар, Намибија, Непал, Нова Каледонија, Никарагва, Нигер, Нигерија, Ниуе, Оман, Палау, Панама, Парагвај, Перу, Руанда, Самоа, Сенегал, Северни Маријански Острови, Сејшели, Сиера Леоне, Сомалија, Св. Елена, Св. Китс и Невис, Св. Луција, Св. Винсент и Гренадини, Судан, Суринам, Свазиленд, Таџикистан, Танзанија, Того, Токелау, Тонга, Тринидад и Тобаго, Туркменистан, Туркс и Каикос, Тувалу, Уганда, Уругвај, Узбекистан, Фолкландски Острови, Фиџи, Француска Полинезија, Холандски Антили, Хаити, Хондурас, Чад, Џибути, Шри Ланка
Посебна зона
Австралиски Сателити, Валис и Фортуна, Вануату, Диего Гарсија, Микронезија, Науру, Норфолкландски Острови, Папуа Нова Гвинеја, Сао Томе и Принцип, Сателити, Соломонски Острови, Централноафриканска Република