Мобилна

Цена на уред 14.136 ден. во A1 Ultra M

Honor Magic 5 lite 5G 8/256

Прочитај повеќе
8GB / 256GB
Octa-core
5000 mAh
6.67" AMOLED
64+5+2MP rear + 16MP front
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
8GB / 256GB
Octa-core
5000 mAh
6.67" AMOLED
64+5+2MP rear + 16MP front
боја: Midnight Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Ultra M
Промени тарифа
1.199 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

589 ден. x 24 рати

Тарифа: A1 Ultra M
1.199 ден./мес.
Цена

589 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Ultra XS

549 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
6GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

881 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra S

999 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

714 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra M

1.199 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
3 месеци бесплатно
 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

589 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Ultra L

1.399 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
50 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
6 месеци бесплатно
 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

381 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra XL

1.699 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
12 месеци бесплатно
 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

173 ден. x 24 рати
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Honor Magic 5 lite 5G 8/256

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Ultra XS

549 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
6GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

881 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra S

999 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

714 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra M

1.199 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
3 месеци бесплатно
 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

589 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Ultra L

1.399 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
50 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
6 месеци бесплатно
 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

381 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra XL

1.699 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
12 месеци бесплатно
 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

173 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Senior

299 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Honor Magic 5 lite 5G 8/256

/
Основна цена
22.999денари
Припејд
24.999денари
Цена само за уред
24.999денари

Одбери

Honor Magic 5 lite 5G е телефон што се истакнува. Неговиот AMOLED дисплеј од 6,67 инчи обезбедува неверојатни визуелни слики, додека неговиот осум-јадрен процесор обезбедува беспрекорни перформанси. Задната камера од 64+5+2 MP и предната камера од 16 MP го снимаат секој момент со неверојатни детали и јасност. Со 8 GB RAM и 256 GB меморија, Honor Magic 5 lite 5G нуди доволно простор за вашите апликации, датотеки и медиуми. И со батерија од 5000 mAh, можете да останете поврзани цел ден без да се грижите дека ќе останете без батерија.

Honor Magic 5 lite 5G 8/256

Што има во кутијата?
  • Honor Magic 5 lite 5G 8/256
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 8GB / 256GB
  • Octa-core
  • 5000 mAh
  • 6.67" AMOLED
  • 64+5+2MP rear + 16MP front
7.9 mm
73.9 mm
161.6 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран AMOLED (1080 x 2400)
Големина на екранот 6.67"
Камера 64+5+2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија Li-po 5000 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 16MP
Димензии 161.6 x 73.9 x 7.9 mm
Тежина 175g
Гаранција 24

Honor Magic 5 lite 5G 8/256

Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Honor Magic 5 lite 5G 8/256, контактирајте го овластениот сервисер.

Honor Magic 5 lite 5G 8/256

Оценка од корисници

Има вкупно 1 рецензии за овој уред

1
0
0
0
0
5
07.02.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?