Постпејд Разговори
Кон Странство

A1 Ultra тарифни модели

Без разлика дали бирате број од фиксната или мобилната мрежа, цените за меѓународни разговори со A1 Ultra се разликуваат во зависност од зоната.

Интернационална зона Цена (ден./мин.) за A1 Ultra тарифните модели
  • Интервалот на тарифирање е 60 секунди.
  • Воспоставување на повик е бесплатно.
  • Сите цени се со вклучен ДДВ.
Соседство 49 ден.
Регион 59 ден.
Европа 69 ден.
Свет 1 79 ден.
Свет 2 89 ден.
Посебна 188 ден.

Одберете го Вашиот пакет, согласно тарифниот модел што го користите

100 минути
кон странство

100 минути
399 ден.
Повеќе

100 минути
кон странство

SMS број за активација / деактивација
на бројот 140303

Активирај
START 100

Деактивирај
STOP 100

200 минути
кон странство

200 минути
699 ден.
Повеќе

200 минути
кон странство

SMS број за активација / деактивација
на бројот 140303

Активирај
START 200

Деактивирај
STOP 200

Ќе добиете SMS-известување дека дополнителниот пакет е активиран.

За првиот месец по активација на пакетот, бројот на вклучените бесплатни минути и износот на месечната претплата се пропорционални со преостанатите денови до истекот на тековниот пресметковен период.

Сите наведени цени се со вклучен ДДВ .

A1 зони

Земјите се поделени во повеќе зони во зависност од цената за разговор.

Соседство
Албанија, Бугарија, Грција, Косово, Србија
Регион
Австрија, Босна и Херцеговина, Романија, Словенија, Турција, Унгарија, Хрватска, Црна Гора
Европа
Андора, Белгија, Белорусија, Ватикан, Велика Британија, Германија, Гибралтар, Данска, Естонија, Исланд, Ирска, Италија, Кипар, Летонија, Литванија, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Норвешка, Полска, Португалија, Русија, Сан Марино, Словачка, Украина, Фарски Острови, Финска, Франција, Холандија, Чешка, Швајцарија, Шведска, Шпанија
Свет 1
Австралија, Алжир, Аргентина, Бахреин, Бразил, Грузија, Доминиканска Република, Египет, Ерменија, Индија, Индонезија, Ирак, Иран, Израел, Јапонија, Јужна Африка, Јужна Кореја, Канада, Казахстан, Катар, Кина, Колумбија, Кувајт, Либан, Либија, Малезија, Мексико, Мароко, Нов Зеланд, Обединети Арапски Емирати, Пакистан, Палестина, Порторико, САД, Саудиска Арабија, Сингапур, Сирија, Тајван, Тајланд, Тунис, Филипини, Хонгконг, Чиле
Свет 2
Авганистан, Американска Самоа, Американски Девствени Острови, Ангола, Ангила, Антарктика, Антика и Барбуда, Аруба, Асцентион, Азербејџан, Бахами, Бангладеш, Барбадос, Белизе, Бенин, Бермуда, Бутан, Боливија, Боцвана, Британски Девствени Острови, Брунеи, Буркина Фасо, Бурунди, Брег на Слоновата Коска, Венецуела, Виетнам, Габон, Гана, Гамбија, Гијана, Гватемала, Гвинеја, Гвинеја-Бисао, Гренада, Гренланд, Гуам, Доминика, Еквадор, Ел Салвадор, Екваторска Гвинеја, Еритреја, Етиопија, Заир, Замбија, Зимбабве, Западна Самоа, Источен Тимор, Јамајка, Јордан, Јемен, Камбоџа, Камерун, Кајмански Острови, Кејп Верде, Коморос, Конго, Северна Кореја, Костарика, Киргистан, Кенија, Кирибати, Куба, Кук Острови, Лаос, Лесото, Либерија, Макао, Мадагаскар, Малави, Малдиви, Мали, Маршалски Острови, Мавританија, Маврициус, Монголија, Монсерат, Мозамбик, Мианмар, Намибија, Непал, Нова Каледонија, Никарагва, Нигер, Нигерија, Ниуе, Оман, Палау, Панама, Парагвај, Перу, Руанда, Самоа, Сенегал, Северни Маријански Острови, Сејшели, Сиера Леоне, Сомалија, Св. Елена, Св. Китс и Невис, Св. Луција, Св. Винсент и Гренадини, Судан, Суринам, Свазиленд, Таџикистан, Танзанија, Того, Токелау, Тонга, Тринидад и Тобаго, Туркменистан, Туркс и Каикос, Тувалу, Уганда, Уругвај, Узбекистан, Фолкландски Острови, Фиџи, Француска Полинезија, Холандски Антили, Хаити, Хондурас, Чад, Џибути, Шри Ланка
Посебна зона
Австралиски Сателити, Валис и Фортуна, Вануату, Диего Гарсија, Микронезија, Науру, Норфолкландски Острови, Папуа Нова Гвинеја, Сао Томе и Принцип, Сателити, Соломонски Острови, Централноафриканска Република