Мобилна

Xiaomi 14 5G 12/512

Прочитај повеќе
4610 mAh
12GB / 512GB
6.36" LTPO AMOLED Display
50+50+50MP rear + 32MP front
Octa-core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
4610 mAh
12GB / 512GB
6.36" LTPO AMOLED Display
50+50+50MP rear + 32MP front
Octa-core
боја: Jade Green

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Ultra XL
Промени тарифа
1.699 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

1.999 ден. x 24 рати

Тарифа: A1 Ultra XL
1.699 ден./мес.
Цена

1.999 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Ultra XS

549 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
6GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

/

A1 Ultra S

999 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

2.541 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra M

1.199 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
3 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

2.416 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra L

1.399 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
50 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
6 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

2.208 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra XL

1.699 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
12 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

1.999 ден. x 24 рати
Одбрано
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Xiaomi 14 5G 12/512

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Ultra XS

549 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
6GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

/

A1 Ultra S

999 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

2.541 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra M

1.199 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
3 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

2.416 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra L

1.399 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
50 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
6 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

2.208 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra XL

1.699 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
12 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

1.999 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Senior

299 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Xiaomi 14 5G 12/512

/
Основна цена
66.999денари
Припејд
68.999денари
Цена само за уред
68.999денари

Xiaomi Redmi Note 14 e опремен со 12 GB RAM за мултитаскинг и 512 GB простор за складирање на вашите апликации и датотеки. Се одликува со моќна камера за снимање остри фотографии и видеа, како и долготрајна батерија од 4610 mAh која ќе може да ве служи во текот на целиот ден. Телефонот може да се пофали со прекрасен AMOLED дисплеј од 6,36 инчи и работи со најновиот Android 14 со MIUI 14 на врвот за непречено корисничко искуство.

Xiaomi 14 5G 12/512

Што има во кутијата?
  • Xiaomi 14 5G 12/512
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 4610 mAh
  • 12GB / 512GB
  • 6.36" LTPO AMOLED Display
  • 50+50+50MP rear + 32MP front
  • Octa-core
71.5 mm
152.8 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM & eSIM
Екран LTPO AMOLED Display, 120Hz
Големина на екранот 6.36"
Камера 50+50+50MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 512 GB
RAM меморија 12 GB
Батерија 4610 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 152.8 x 71.5 x 8.2 mm
Тежина 193g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi 14 5G 12/512, контактирајте го овластениот сервисер.

Xiaomi 14 5G 12/512

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0