Мобилна

Цена на уред 47.996 ден. во A1 Ultra XL

Apple iPhone 15 128GB

Прочитај повеќе
Li-Ion
48+12MP rear +12MP front
6GB / 128GB
6.1" Super Retina XDR OLED
Hexa-core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Li-Ion
48+12MP rear +12MP front
6GB / 128GB
6.1" Super Retina XDR OLED
Hexa-core
боја: Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Ultra XL
Промени тарифа
1.699 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

2.000 ден. x 24 рати

Тарифа: A1 Ultra XL
1.699 ден./мес.
Цена

2.000 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Apple iPhone 15 128GB

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Основна цена
66.999денари
Припејд
68.999денари
Цена само за уред
68.999денари

Одбери

Ви го претставуваме iPhone 15, врвот на иновациите на Apple во мобилната технологија. Овој најсовремен уред комбинира елегантен дизајн со револуционерни функции за да го редефинира искуството со вашиот паметен телефон. Со неверојатен OLED дисплеј од работ до раб, iPhone 15 нуди живописни визуелни слики и вистински бои. Неговиот напреден чип A16 Bionic обезбедува многу брзи перформанси, правејќи го непречено извршувањето на повеќе задачи. Технологијата Face ID останува безбедна и удобна, а целосно новиот iOS 16 обезбедува непречен и интуитивен кориснички интерфејс. iPhone 15 е олицетворение на елеганција и моќ, редефинирање на она што е можно во паметен телефон.

Apple iPhone 15 128GB

Што има во кутијата?
  • iPhone 15 128GB
  • Кабел USB-C
  • Упатство за употреба
Основни карактеристики
  • Li-Ion
  • 48+12MP rear +12MP front
  • 6GB / 128GB
  • 6.1" Super Retina XDR OLED
  • Hexa-core
71.6 mm
147.6 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM & eSIM
Екран Super Retina XDR OLED Display
Големина на екранот 6.1"
Камера 48+12MP
Оперативен систем iOS
CPU Hexa-core
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 6 GB
Батерија Li-Ion
Македонско мени No
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Yes
Предна камера 12MP
Димензии 147.6 x 71.6 x 7.8 mm
Тежина 171g
Гаранција 12
Гаранција и сервис
12
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Apple iPhone 15 128GB, контактирајте го овластениот сервисер.

Apple iPhone 15 128GB

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0