Мобилна

 

Нарачајте го онлајн
Вашиот уред

брзо и едноставно, со бесплатна достава

Прикажани сите Телефони (216)

Пребарувањето нема резултат.

Ве молиме обидете се повторно.
XiaomiRedmi Note 12 4/128
4 GB / 128 GB
Octa-core
6.67" FHD+ AMOLED DotDisplay
5000 mAh
50+8+2MP rear + 13MP front
Погледнете ја убавината на Xiaomi 12, моќен уред во компактно пакување. Со екран од 6,28 инчи кој може да се пофали со јасна резолуција од 1080 x 2400 пиксели, секој детал е задоволство да се види. Неговата камера од 50 мегапиксели ја доловува суштината на најскапоцените моменти во животот со неверојатна јасност, додека неговата способност да снима видеа до резолуција до 4320p (8K) гарантира дека никогаш нема да пропуштите ритам. Напојуван со процесор Snapdragon 8 Gen 1 и опремен со 8 или 12 GB RAM меморија, овој уред е вистинска моќност што може лесно да се справи дури и со најсложените задачи. Нејзината литиум-полимер батерија од 4500 mAh обезбедува долготрајни перформанси, овозможувајќи ви да останете поврзани и продуктивни во текот на целиот ден. Xiaomi 12 е совршена комбинација на стил и супстанција и сигурно ќе ги надмине вашите очекувања.
339 ден. x 24 рати
во A1 Nova M
Нарачај