Samsung Galaxy Z Fold 3

Како трета генерација на телефони со преклоп, Samsung Galaxy Z Fold3 функционира и изгледа уште подобро и посигурно. Со моќни перформанси и уште повеќе опции за работење на апликации, паметниот телефон е совршен за гледање филмови, гејминг или па работење со бизнис алатки. Доаѓа со систем од три задни и две предни камери, кои овозможуваат да правите совршени живописни фотографии во кои било услови на светлина, а со опцијата за вклучување на задната камера и камерата од надворешниот екран истовремено, ќе можете да снимите и многу уникатни видеа.

Прочитај повеќе
12GB /256 GB
4400 mAh
12+12+12MP rear + 4+10MP front
Octa-core
7.6" QXGA+ Dynamic AMOLED 2x
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business Pro XL
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

74.999 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Business Pro XS

589 ден./мес.

3GB
 
8GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

103.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro S

943 ден./мес.

30GB
 
70GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

98.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro M

1.297 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

92.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro L

2.123 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
100 минути
 
меѓународни 
разговори 
100
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

82.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro XL

3.185 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
5GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

74.999 ден.
Одбрано
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Подготви се да го отвориш твојот свет

Ова е сè што може да посакаш од еден врвен, издржлив, 5G паметен телефон. Потоа, направивме да се отвора — откривајќи масивен екран за да можеш да гледаш, работиш и играш како никогаш досега.

Отвори нов начин на гледање

Кога 7,6-инчниот Infinity Flex екран се осветлува, како магија, камерата под екранот исчезнува - не оставајќи ништо друго освен она што е на екранот. Овој 22.5:18 AMOLED Infinity Flex екран нема дупка за камерата, така што може да имаш комплетно обземувачко искуство на целосен екран.

Направи тешката работа да изгледа лесна

Првото S Pen пенкало за уред на преклоп. Како вистинско пенкало. Добиј прецизност за којашто твоите прсти може само да сонуваат кога го допираш пенкалото до стаклото. А со Flex режимот може и да гледаш, да правиш видеоповици и многу повеќе без да ги користиш рацете.

Го дели екранот на два дела, овозможувајќи ти да работиш попаметно — како на пример, на горната половина да вршиш повик, а на долната да скицираш идеи.

Лесно како 1, 2, 3 работи истовремено

Подели го големиот екран на три апликации истовремено, а потоа отвори уште пет други преку pop-up.10,11 Зачувувај групи апликации на Edge панелот за да може да ги отвориш подоцна за инстант мултитаскинг, а потоа гледај, разговарај и прави многу повеќе работи одеднаш. Твојот телефон е продуктивен како компјутер, а се собира во дланка и може да си го понесеш со себе.

7.6" QXGA+ Dynamic AMOLED display
12+12+12MP rear + 4+10MP front camera
Octa-Core CPU
256GB internal / 12GB RAM

Samsung Galaxy Z Fold 3

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Business Pro SIM

766 ден./мес.

30GB
 
70GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

106.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro XS

589 ден./мес.

3GB
 
8GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

103.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro S

943 ден./мес.

30GB
 
70GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

98.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro M

1.297 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

92.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro L

2.123 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
100 минути
 
меѓународни 
разговори 
100
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

82.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro XL

3.185 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
5GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

74.999 ден.
Одбрано
Основна цена
106.999денари
Припејд
108.999денари
Цена само за уред
108.999денари

Одбери

Samsung Galaxy Z Fold 3

Што има во кутијата?
  • Samsung Galaxy Z Fold 3
  • Гарантен лист
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 12GB /256 GB
  • 4400 mAh
  • 12+12+12MP rear + 4+10MP front
  • Octa-core
  • 7.6" QXGA+ Dynamic AMOLED 2x
128.1 мм
158.2 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM & eSIM
Екран QXGA+ Dynamic AMOLED 2x
Големина на екранот 7.6"
Камера 12MP + 12MP + 12MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 12 GB
Батерија Li-Ion 4400 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 4MP + 10MP
Димензии 158.2 x 128.1 x 6.4 mm
Тежина 271 g
Гаранција 24
Волте Yes
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Samsung Galaxy Z Fold 3, контактирајте го овластениот сервисер.

Видео Дата - сервис за мобилни телефони

ул. Рузвелтова бр. 72, 1000 Скопје, Македонија

Видео Дата сервис за ТВ

ул. Февруарски Поход бр. 34 (Ново Лисиче), 1000 Скопје, Македонија

Мобико

Бул. Партизански Одреди бр. 62, мезанин, лок. бр. 2, 1000 Скопје, Македонија

Samsung Galaxy Z Fold 3

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0