Цена на уред 0 ден. во A1 Business Pro M

Motorola G53 5G

Прочитај повеќе
4 GB
50+2MP rear + 8MP front
Li-Po 5000 mAh
6.5" IPS LCD, HD+ 120Hz
Octa-core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
4 GB
50+2MP rear + 8MP front
Li-Po 5000 mAh
6.5" IPS LCD, HD+ 120Hz
Octa-core
боја: Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business Pro M
Промени тарифа
1.297 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

0 ден.

Тарифа: A1 Business Pro M
1.297 ден./мес.
Цена

0 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Motorola G53 5G

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Основна цена
11.999денари
Припејд
13.999денари
Цена само за уред
13.999денари

Одбери

Motorola Moto G53 5G е телефон со 5G поврзување кој има голем 6,5 инчен HD+ дисплеј со стапка на освежување од 120 Hz за полесно користење. Телефонот се напојува со процесорот Snapdragon 480+ и доаѓа со 4GB RAM. Има главна камера од 50MP и сензор за длабочина од 2MP на задната страна, плус селфи камера од 8MP на предната страна. Батеријата е долготрајна од 5000 mAh и поддржува брзо полнење од 18W. Генерално, Motorola Moto G53 5G е добра опција за корисниците кои бараат достапен телефон со 5G можности.

Motorola G53 5G

Што има во кутијата?
  • Motorola G53 5G
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 4 GB
  • 50+2MP rear + 8MP front
  • Li-Po 5000 mAh
  • 6.5" IPS LCD, HD+ 120Hz
  • Octa-core
74.66 мм
162.7 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM & eSIM
Екран IPS LCD, HD+ (1600x720) 120Hz
Големина на екранот 6.5"
Камера 50+2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 4 GB
Батерија Li-Po 5000 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 8MP
Димензии 162.7 x 74.66 x 8.19 mm
Тежина 183g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Motorola G53 5G, контактирајте го овластениот сервисер.

Motorola G53 5G

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0