Motorola G13

Прочитај повеќе
50+2+2MP rear + 8MP front
6.5" IPS LCD, HD+ 90Hz
4 GB
Li-Po 5000 mAh
Octa-core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
50+2+2MP rear + 8MP front
6.5" IPS LCD, HD+ 90Hz
4 GB
Li-Po 5000 mAh
Octa-core
боја: Dark Gray

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business Pro M
Промени тарифа
1.297 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

0 ден.

Тарифа: A1 Business Pro M
1.297 ден./мес.
Цена

0 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Business Pro XS

589 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
8GB
 
национален интернет 
 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Motorola G13

6.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro S

943 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
80GB
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Motorola G13

2.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro M

1.297 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
  
  
  

Цена за Motorola G13

0 ден.
Одбрано

A1 Business Pro L

2.123 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
100 минути
 
меѓународни 
разговори 
100
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Motorola G13

0 ден.
Одбери

A1 Business Pro XL

3.185 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
5GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Motorola G13

0 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Motorola G13

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Business Pro XS

589 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
8GB
 
национален интернет 
 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Motorola G13

6.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro S

943 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
80GB
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Motorola G13

2.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro M

1.297 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
  
  
  

Цена за Motorola G13

0 ден.
Одбрано

A1 Business Pro L

2.123 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
100 минути
 
меѓународни 
разговори 
100
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Motorola G13

0 ден.
Одбери

A1 Business Pro XL

3.185 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
5GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Motorola G13

0 ден.
Одбери
Основна цена
9.999денари
Припејд
11.999денари
Цена само за уред
11.999денари

Motorola Moto G13, телефон кој нуди извонредно искуство со својот 6,5-инчен дисплеј кој може да се пофали со живописна резолуција од 720x1600 пиксели. Со моќната камера од 50 мегапиксели и можностите за снимање видео 1080p, овој телефон сигурно ќе ги сними најскапоцените моменти во животот со неверојатни детали. Процесорот Helio G85 и 4 GB RAM меморија обезбедуваат беспрекорни перформанси, правејќи ги повеќекратните задачи и задачите што бараат многу брзо. Нејзината литиум-полимер батерија од 5000 mAh гарантира дека ќе трае онолку долго колку што и вие, овозможувајќи ви да останете поврзани и продуктивни во текот на целиот ден. Moto G13 е совршен придружник за секој кој бара сигурен телефон кој испорачува стил и суштина во еднаква мерка.

Motorola G13

Што има во кутијата?
  • Motorola G13
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 50+2+2MP rear + 8MP front
  • 6.5" IPS LCD, HD+ 90Hz
  • 4 GB
  • Li-Po 5000 mAh
  • Octa-core
74.66 мм
162.7 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран IPS LCD, HD+ (1600 x 720) 90Hz
Големина на екранот 6.5"
Камера 50+2+2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 4 GB
Батерија Li-Po 5000 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 8 MP
Димензии 162.7 x 74.66 x 8.19 mm
Тежина 183.45 g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Motorola G13, контактирајте го овластениот сервисер.

Motorola G13

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0