Телефони

Xiaomi Redmi 9

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Redmi 9 има сензор со најглема резолуција на фотографии помеѓу сите останати паметни телефони! 4х поголема резолуција, 3х сензитивност на светлина, Sony 48MP сензорот кој што го користи Redmi 9 овозможува да правите феноменални фотофрафии. Има AI тројна камера, режими за ноќно фотографирање на месечината, или пак прекрасни пејсажи од поширок агол. Има 20MP предна камера, која Ви овозможува да ги правите најубавите селфи фотографии. Xiaomi Redmi 9 се карактеризира со подобрено оптичко отклучување на паметниот телефон со отпечаток од прст, кое се наоѓа на самиот екран.

 • 6.53″ FHD+ DotDisplay
 • 13+8+5+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 32GB internal / 3GB RAM

Redmi 9 има сензор со најглема резолуција на фотографии помеѓу сите останати паметни телефони! 4х поголема резолуција, 3х сензитивност на светлина, Sony 48MP сензорот кој што го користи Redmi 9 овозможува да правите феноменални фотофрафии. Има AI тројна камера, режими за ноќно фотографирање на месечината, или пак прекрасни пејсажи од поширок агол. Има 20MP предна камера, која Ви овозможува да ги правите најубавите селфи фотографии. Xiaomi Redmi 9 се карактеризира со подобрено оптичко отклучување на паметниот телефон со отпечаток од прст, кое се наоѓа на самиот екран.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
1.999 ден.

499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
до 200GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 100 GB
100 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 100GB
100GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
8.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување null
Тип на SIM Dual SIM
Пораки null
Екран FHD+ DotDisplay
Големина на екранот 6.53″
Резолуција на екранот 2340×1080px.
Камера 13+8+5+2MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (2.0GHz), Media Tek Helio G80
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка micro SD card
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 5020mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка