Мобилна
6.67” FHD+ DotDisplay (2400x10
5160 mAh
Octa-core
48+8+2+2MP rear + 20MP front
6GB / 128GB
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Nova M
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

401 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

651 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

526 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

401 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

193 ден. x 24 рати
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Се што она Ви требаше, па и повеќе!

POCO X3 Pro Ви овозможува квалитетен екран, батерија со огромен капацитет која брзо се полни преку технологијата за брзо полнење како и звучници со студијски квалитет.

Процесорот Qualcomm® Snapdragon™ 860 нема никогаш да Ве изневери.

Дизајн на двојна текстура

POCO X3 Pro поседува нов и подобрен дизајн со рефлектирачка хрома лента во центарот како и металик текстура на краевите.

Со употреба на подобрен материјал кој ги одбива отисоците на прстите, Вашиот телефон ќе изгледа секогаш одлично.

Екран со висок квалитет

Со 120Hz фрекфенција на освежување, играњето ќе биде вистонско уживање и секогаш ќе бидете чекор пред Вашите конкуренти.

Со 240Hz фрекфенција на освежување на допир на екранот, се смалува времето на реализација на зададените команди со што ќе имате подобра контрола при играњето на акциони и игри кои бараат брзи рефлекси.

UFS 3.1 простор за складирање на податоци

Со подобрената UFS 3.1 мемориска технологија, POCO X3 Pro Ви нуди молскавично брзо читање и запишување на податоците во меморијата на Вашиот телефон. Вчитувањето на игри и апликации трае многу кратко.

6.67” FHD+ Dot display
48+8+2+ 2MP rear + 8MP front
Octa-Core, Qualcomm Snapdragon 860
128GB internal / 6GB RAM

Xiaomi POCO X3 pro 6/128

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Myki Pet

199 ден./мес.

250MB
 
национален интернет 
за часовникот 
500 минути
 
кон мрежата на А1 
  
50 минути
 
кон други национални мрежи 
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

734 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Myki

399 ден./мес.

250MB
 
национален интернет 
за часовникот 
500 минути
 
мрежата на А1 
  
50 минути
 
кон други национални мрежи 
  
50 SMS
 
кон сите мрежи 
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

714 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Pulse

0 ден./мес.

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

/

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

651 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XS SIM

449 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

/

A1 Nova S SIM

799 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

/

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

526 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M SIM

999 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

/

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

401 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova L SIM

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

/

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

193 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XL

1.599 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

68 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XL SIM

1.399 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

/

A1 Senior

299 ден./мес.

 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Xiaomi POCO X3 pro 6/128

/
Основна цена
17.499денари
Припејд
19.499денари
Цена само за уред
19.499денари

Одбери

Xiaomi POCO X3 pro 6/128

Што има во кутијата?
  • Xiaomi Poco X3 Pro
  • Адаптер за полнење
  • Кабел за полнење Тип-Ц
  • Футрола
  • Упатство за употреба
Основни карактеристики
  • 6.67” FHD+ DotDisplay (2400x10
  • 5160 mAh
  • Octa-core
  • 48+8+2+2MP rear + 20MP front
  • 6GB / 128GB
9.4 mm
76.8 mm
165.3 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ DotDisplay (2400x1080)
Големина на екранот 6.67”
Камера 48MP + 8MP + 2MP + 2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core Qualcomm Kryo 485
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 6 GB
Батерија Li-Ion 5160 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 20MP
Димензии 165 .3 x 76.8 x 9.4 mm
Тежина 215g
Гаранција 24
Волте No
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi POCO X3 pro 6/128, контактирајте го овластениот сервисер.

Промо

ул. Борис Трајковски 72, 1000 Скопје, Македонија

Xiaomi POCO X3 pro 6/128

Оценка од корисници

Има вкупно 2 рецензии за овој уред

2
0
0
0
0
5
Name and Surname
28.06.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
16.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?