Мобилна

Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

Xiaomi 13 Pro 5G е телефон со моќност и прецизност. Неговиот octa-core процесор и 12GB RAM меморија нудат непречено и без напор користење. Задната камера од 50+50+50 MP и предната камера од 32 MP лесно снимаат неверојатни фотографии и селфи. Телефонот може да се пофали со 6,73" WQHD+ AMOLED дисплеј со стапка на освежување од 120 Hz, што дава јасни и живописни визуелни слики. И со батерија од 4820 mAh, Xiaomi 13 Pro 5G ќе остане во чекор со вашиот зафатен начин на живот, обезбедувајќи ви ја енергијата што ви е потребна за да останете поврзани во текот на целиот период. денот.

Прочитај повеќе
4820 mAh
Octa-core
12GB / 256GB
50+50+50MP rear + 32MP front
6.73" WQHD+ AMOLED,120Hz
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
боја: Ceramic Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Nova XL
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

58.999 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

77.999 ден.
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

74.999 ден.
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

71.999 ден.
Одбери

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

65.999 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

77.999 ден.
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

74.999 ден.
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

71.999 ден.
Одбери

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

65.999 ден.
Одбери

A1 Nova XL

1.599 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

58.999 ден.
Одбрано

A1 Nova XS SIM

449 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

79.999 ден.
Одбери

A1 Nova S SIM

799 ден./мес.

 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

79.999 ден.
Одбери

A1 Nova M SIM

999 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

79.999 ден.
Одбери

A1 Nova L SIM

1.099 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

79.999 ден.
Одбери

A1 Nova XL SIM

1.399 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

79.999 ден.
Одбери

A1 Senior

299 ден./мес.

 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

78.999 ден.
Одбери
Основна цена
79.999денари
Припејд
81.999денари
Цена само за уред
81.999денари

Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

Што има во кутијата?
  • Xiaomi 13 Pro 5G 12/256
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 4820 mAh
  • Octa-core
  • 12GB / 256GB
  • 50+50+50MP rear + 32MP front
  • 6.73" WQHD+ AMOLED,120Hz
8.38 mm
74.6 mm
162.9 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM & eSIM
Екран WQHD+ AMOLED (3200x1440),120Hz
Големина на екранот 6.73"
Камера 50+50+50MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 12 GB
Батерија Li-Po 4820 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 162.9 x 74.6 x 8.38 mm
Тежина 229g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi 13 Pro 5G 12/256, контактирајте го овластениот сервисер.

Xiaomi 13 Pro 5G 12/256

Оценка од корисници

Има вкупно 1 рецензии за овој уред

1
0
0
0
0
5
15.03.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?