Мобилна

Цена на уред 16.056 ден. во A1 Ultra M

Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

Прочитај повеќе
50+8+2MP rear + 32MP front
Octa-core
8GB / 256GB
6.55" FHD+ AMOLED (2400x1080)
4500 mAh
онлајн попуст 6.000 ден.
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
50+8+2MP rear + 32MP front
Octa-core
8GB / 256GB
6.55" FHD+ AMOLED (2400x1080)
4500 mAh
боја: Lite Blue

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Ultra M
Промени тарифа
1.199 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред
919 ден. x 24 рати

669 ден. x 24 рати

Тарифа: A1 Ultra M
1.199 ден./мес.
Цена

919 ден. x 24 рати

669 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Основна цена
30.999денари
Припејд
32.999денари
Цена само за уред
32.999денари

Одбери

Xiaomi 13 Lite 5G е моќен телефон со импресивни карактеристики. Може да се пофали со осмојадрен процесор, 8 GB RAM и 256 GB складирање, обезбедувајќи непречени и беспрекорни перформанси. Задната камера од 50+8+2 MP и предната камера од 32 MP прават прекрасни фотографии и селфи. Со 6,55" FHD+ AMOLED дисплеј, можете да уживате во вашата содржина со живописни бои и јасност. Батеријата од 4500 mAh обезбедува доволно енергија за да остане во чекор со вашиот зафатен начин на живот. Накратко, Xiaomi 13 Lite 5G е одличен избор за секој кој сака моќен телефон со фантастична камера и дисплеј.

Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

Што има во кутијата?
  • Xiaomi 13 Lite 5G 8/256
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 50+8+2MP rear + 32MP front
  • Octa-core
  • 8GB / 256GB
  • 6.55" FHD+ AMOLED (2400x1080)
  • 4500 mAh
7.23 mm
72.7 mm
159.2 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM & eSIM
Екран FHD+ AMOLED (2400x1080), 120Hz
Големина на екранот 6.55"
Камера 50+8+2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија Li-Po 4500 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 159.2 x 72.7 x 7.23 mm
Тежина 171g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi 13 Lite 5G 8/256, контактирајте го овластениот сервисер.

Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

Оценка од корисници

Има вкупно 2 рецензии за овој уред

2
0
0
0
0
5
30.03.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
14.11.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?