Мобилна

Цена на уред 19.176 ден. во A1 Ultra M

Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

Прочитај повеќе
6.55" FHD+ AMOLED (2400x1080)
4500 mAh
Octa-core
50+8+2MP rear + 32MP front
8GB / 256GB
онлајн попуст 4.000 ден.
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
6.55" FHD+ AMOLED (2400x1080)
4500 mAh
Octa-core
50+8+2MP rear + 32MP front
8GB / 256GB
боја: Lite Blue

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Ultra M
Промени тарифа
1.199 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред
958 ден. x 24 рати

799 ден. x 24 рати

Тарифа: A1 Ultra M
1.199 ден./мес.
Цена

958 ден. x 24 рати

799 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Ultra XS

549 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
6GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

1.091 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra S

999 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

924 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra M

1.199 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
3 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

799 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Ultra L

1.399 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
50 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
6 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

591 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra XL

1.699 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
12 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

383 ден. x 24 рати
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Ultra XS

549 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
6GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

1.091 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra S

999 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
60GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
1 месец бесплатно
 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

924 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra M

1.199 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
Осигурување
 
на екран
 
3 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

799 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Ultra L

1.399 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
50 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
6 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

591 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Ultra XL

1.699 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
Осигурување
 
на екран
 
12 месеци бесплатно
 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

383 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Senior

299 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

/
Основна цена
31.999денари
Припејд
33.999денари
Цена само за уред
33.999денари

Одбери

Xiaomi 13 Lite 5G е моќен телефон со импресивни карактеристики. Може да се пофали со осмојадрен процесор, 8 GB RAM и 256 GB складирање, обезбедувајќи непречени и беспрекорни перформанси. Задната камера од 50+8+2 MP и предната камера од 32 MP прават прекрасни фотографии и селфи. Со 6,55" FHD+ AMOLED дисплеј, можете да уживате во вашата содржина со живописни бои и јасност. Батеријата од 4500 mAh обезбедува доволно енергија за да остане во чекор со вашиот зафатен начин на живот. Накратко, Xiaomi 13 Lite 5G е одличен избор за секој кој сака моќен телефон со фантастична камера и дисплеј.

Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

Што има во кутијата?
  • Xiaomi 13 Lite 5G 8/256
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 6.55" FHD+ AMOLED (2400x1080)
  • 4500 mAh
  • Octa-core
  • 50+8+2MP rear + 32MP front
  • 8GB / 256GB
7.23 mm
72.7 mm
159.2 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM & eSIM
Екран FHD+ AMOLED (2400x1080), 120Hz
Големина на екранот 6.55"
Камера 50+8+2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија Li-Po 4500 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 159.2 x 72.7 x 7.23 mm
Тежина 171g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi 13 Lite 5G 8/256, контактирајте го овластениот сервисер.

Xiaomi 13 Lite 5G 8/256

Оценка од корисници

Има вкупно 2 рецензии за овој уред

2
0
0
0
0
5
30.03.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
14.11.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?