Мобилна

Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

Xiaomi 11T со помош на својата главна камера од 108MP, Ви дава моќ да ги претворите сите Ваши моменти во уникатни фотографии и видеа, кои ќе имаат одличен квалитет и совршени бои. Воедно можете да кажете збогум со полнењето преку ноќ, бидејќи паметниот телефон доаѓа со опција за HyperCharge, што овозможува истиот да се наполни и до 100% за време од 17 минути.

Прочитај повеќе
8GB / 128GB
5000 mAh
Octa-core
108+8+5MP rear + 16MP front
6.67" FHD+ flat AMOLED Dot
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Nova L
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

819 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

1.278 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

1.111 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

986 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

819 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Neon+

999 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

1.069 ден. x 24 рати
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

1.278 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XS SIM

449 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

/

A1 Nova S SIM

799 ден./мес.

10GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

/

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

1.111 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M SIM

999 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

/

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

986 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova L SIM

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

/

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

819 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova XL

1.599 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
 
 
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

694 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XL SIM

1.399 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
Пакет по избор
 
5GB интернет во роаминг 
100 мин. кон странство 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

/

A1 Neon SIM

649 ден./мес.

10GB
 
15GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
Неограничен интернет
 
секоја вечер од 
00:00ч до 06:00ч 

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

/

A1 Neon

799 ден./мес.

10GB
 
15GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
Неограничен интернет
 
секоја вечер од 
00:00ч до 06:00ч 

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

1.153 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+

999 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

1.069 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+ SIM

799 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

/

A1 Senior

299 ден./мес.

 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

/
Основна цена
32.499денари
Припејд
34.499денари
Цена само за уред
34.499денари

Одбери

Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

Што има во кутијата?
  • Xiaomi 11T 5G 8/128
  • Xiaomi Redmi 9A
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
Основни карактеристики
  • 8GB / 128GB
  • 5000 mAh
  • Octa-core
  • 108+8+5MP rear + 16MP front
  • 6.67" FHD+ flat AMOLED Dot
76.9 мм
164.1 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ flat AMOLED DotDisplay
Големина на екранот 6.67"
Камера 108MP + 8MP + 5MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија Li-Ion 5000 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 16MP
Димензии 164.1 x 76.9 x 8.8 mm
Тежина 203g
Гаранција 24
Волте No

Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A, контактирајте го овластениот сервисер.

Комтрејд

Бул. Киро Глигоров 13, 1000 Скопје, 1000 Скопје, Македонија

Хај Комуникации

Бул. Трета Македонска Бригада 48 (Управна зграда Раде Кончар), 1000 Скопје, Македонија

Xiaomi 11T 5G 8/128 + Xiaomi Redmi 9A

Оценка од корисници

Има вкупно 9 рецензии за овој уред

9
0
0
0
0
5
03.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
03.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
03.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
03.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
03.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
03.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
03.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
16.02.2022

Супер телефони

Дали Ви помогна оваа рецензија?
03.03.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?