Мобилна

Tecno Spark GO

Прочитај повеќе
6.6" HD+ Dot Notch Screen
13MP rear + 5MP front
3 GB / 64 GB
5000 mAh
Quad-Core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
6.6" HD+ Dot Notch Screen
13MP rear + 5MP front
3 GB / 64 GB
5000 mAh
Quad-Core
боја: Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Ultra M
Промени тарифа
1.199 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

0 ден.

Тарифа: A1 Ultra M
1.199 ден./мес.
Цена

0 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Tecno Spark GO

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Основна цена
6.999денари
Припејд
8.999денари
Цена само за уред
8.999денари

Tecno Spark Go е смартфон познат по својата пристапна цена и пристојни карактеристики. Нуди компактен и стилски дизајн со живописен дисплеј, што го прави атрактивна опција за корисниците. Уредот обично доаѓа со скромно, но услужливо поставување на камерата, обезбедувајќи пристојни можности за фотографирање и видео. Работи на оперативниот систем Андроид, обезбедувајќи пристап до широк опсег на апликации и услуги. Tecno Spark Go е практичен избор за оние кои бараат сигурен и исплатлив паметен телефон за секојдневна употреба.

Tecno Spark GO

Што има во кутијата?
  • Tecno Spark GO
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 6.6" HD+ Dot Notch Screen
  • 13MP rear + 5MP front
  • 3 GB / 64 GB
  • 5000 mAh
  • Quad-Core
8.9 mm
75.51 mm
163.86 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран HD+ Dot Notch (720 x 1612)
Големина на екранот 6.6”
Камера 13MP
Оперативен систем Android
CPU Quad-Core
Вградена меморија 64 GB
RAM меморија 3 GB
Батерија 5000 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 5MP
Димензии 163.86 x 75.51 x 8.9 mm
Тежина 190g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Tecno Spark GO, контактирајте го овластениот сервисер.

Tecno Spark GO

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0