Мобилна

Samsung Galaxy Z Fold 3

Како трета генерација на телефони со преклоп, Samsung Galaxy Z Fold3 функционира и изгледа уште подобро и посигурно. Со моќни перформанси и уште повеќе опции за работење на апликации, паметниот телефон е совршен за гледање филмови, гејминг или па работење со бизнис алатки. Доаѓа со систем од три задни и две предни камери, кои овозможуваат да правите совршени живописни фотографии во кои било услови на светлина, а со опцијата за вклучување на задната камера и камерата од надворешниот екран истовремено, ќе можете да снимите и многу уникатни видеа.

Прочитај повеќе
7.6" QXGA+ Dynamic AMOLED 2x
4400 mAh
Octa-core
12+12+12MP rear + 4+10MP front
12GB /256 GB
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Nova XL
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

90.999 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

104.999 ден.
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

101.999 ден.
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

98.999 ден.
Одбери

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

93.999 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Подготви се да го отвориш твојот свет

Ова е сè што може да посакаш од еден врвен, издржлив, 5G паметен телефон. Потоа, направивме да се отвора — откривајќи масивен екран за да можеш да гледаш, работиш и играш како никогаш досега.

Отвори нов начин на гледање

Кога 7,6-инчниот Infinity Flex екран се осветлува, како магија, камерата под екранот исчезнува - не оставајќи ништо друго освен она што е на екранот. Овој 22.5:18 AMOLED Infinity Flex екран нема дупка за камерата, така што може да имаш комплетно обземувачко искуство на целосен екран.

Направи тешката работа да изгледа лесна

Првото S Pen пенкало за уред на преклоп. Како вистинско пенкало. Добиј прецизност за којашто твоите прсти може само да сонуваат кога го допираш пенкалото до стаклото. А со Flex режимот може и да гледаш, да правиш видеоповици и многу повеќе без да ги користиш рацете.

Го дели екранот на два дела, овозможувајќи ти да работиш попаметно — како на пример, на горната половина да вршиш повик, а на долната да скицираш идеи.

Лесно како 1, 2, 3 работи истовремено

Подели го големиот екран на три апликации истовремено, а потоа отвори уште пет други преку pop-up.10,11 Зачувувај групи апликации на Edge панелот за да може да ги отвориш подоцна за инстант мултитаскинг, а потоа гледај, разговарај и прави многу повеќе работи одеднаш. Твојот телефон е продуктивен како компјутер, а се собира во дланка и може да си го понесеш со себе.

7.6" QXGA+ Dynamic AMOLED display
12+12+12MP rear + 4+10MP front camera
Octa-Core CPU
256GB internal / 12GB RAM

Samsung Galaxy Z Fold 3

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Myki Pet

199 ден./мес.

250MB
 
национален интернет 
за часовникот 
500 минути
 
кон мрежата на А1 
  
50 минути
 
кон други национални мрежи 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

106.999 ден.
Одбери

A1 Myki

399 ден./мес.

250MB
 
национален интернет 
за часовникот 
500 минути
 
мрежата на А1 
  
50 минути
 
кон други национални мрежи 
  
50 SMS
 
кон сите мрежи 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

106.499 ден.
Одбери

A1 Pulse

0 ден./мес.

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

106.999 ден.
Одбери

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

104.999 ден.
Одбери

A1 Nova XS SIM

449 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

106.999 ден.
Одбери

A1 Nova S SIM

799 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

106.999 ден.
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

101.999 ден.
Одбери

A1 Nova M SIM

999 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

106.999 ден.
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

98.999 ден.
Одбери

A1 Nova L SIM

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

106.999 ден.
Одбери

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

93.999 ден.
Одбери

A1 Nova XL

1.599 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
 
 
  
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

90.999 ден.
Одбрано

A1 Nova XL SIM

1.399 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

106.999 ден.
Одбери

A1 Senior

299 ден./мес.

 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Samsung Galaxy Z Fold 3

105.999 ден.
Одбери
Основна цена
106.999денари
Припејд
108.999денари
Цена само за уред
108.999денари

Одбери

Samsung Galaxy Z Fold 3

Што има во кутијата?
  • Samsung Galaxy Z Fold 3
  • Гарантен лист
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 7.6" QXGA+ Dynamic AMOLED 2x
  • 4400 mAh
  • Octa-core
  • 12+12+12MP rear + 4+10MP front
  • 12GB /256 GB
6.4 mm
128.1 mm
158.2 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM & eSIM
Екран QXGA+ Dynamic AMOLED 2x
Големина на екранот 7.6"
Камера 12MP + 12MP + 12MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 12 GB
Батерија Li-Ion 4400 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 4MP + 10MP
Димензии 158.2 x 128.1 x 6.4 mm
Тежина 271 g
Гаранција 24
Волте Yes
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Samsung Galaxy Z Fold 3, контактирајте го овластениот сервисер.

Видео Дата - сервис за мобилни телефони

ул. Рузвелтова бр. 72, 1000 Скопје, Македонија

Видео Дата сервис за ТВ

ул. Февруарски Поход бр. 34 (Ново Лисиче), 1000 Скопје, Македонија

Мобико

Бул. Партизански Одреди бр. 62, мезанин, лок. бр. 2, 1000 Скопје, Македонија

Samsung Galaxy Z Fold 3

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0