Мобилна

Huawei Nova 8i

Со својот 6,67 инчен FHD+ дисплеј, Huawei Nova 8i овозможува сè што гледате да е прикажано со совршени тонови и со јасна и чиста слика. Осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB, ќе Ви дозволат да играте или користите разни динамични апликации без да имате никаков проблем, а додека со главната камера на телефонот ќе може да направите високо квалитетни и кристално јасни фотографии, дури и на места со темен амбиент.

Прочитај повеќе
6,67" FHD+ 2376 x 1080
64+8+2MP rear + 16MP front
6GB / 128GB
Octa-core
4300 mAh
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Nova M
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

379 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Huawei Nova 8i

671 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 8i

504 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 8i

379 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 8i

213 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+

999 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Huawei Nova 8i

463 ден. x 24 рати
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Убавина во вашата рака

Наследувајќи ја целата врвна естетика и динамични бои на Nova серијата, HUAWEI nova 8i ви носи извонредно визуелно искуство и супериорно чувство на држење во рака.

Префинетата NCVM изработка создава прекрасен приказ на бои и сенки, додека 4D заобленоста обезбедува прецизно дизајнирани заоблени рабови, за ултра-мазен допир.

Безгранично гледање, Неограничена забава

Односот екран-тело на 6.67" HUAWEI екран без рабови доаѓа со извонредни 94.7%, за супер-тесни рамки.2 FHD+ резолуцијата 2376 x 1080 со голема палета на бои ви овозможува секоја слика да се распрснува со восхитување, без разлика дали гледате видеа или играте игри.

Моќен, веднаш подготвен за употреба

Поддржува 66 W HUAWEI брзо полнење. Додека спиете, телефонот може да се полни до 60% за 17 минути и целосно да се наполни за 38 минути. Големата батерија од 4300 mAh комуницира со алгоритми за вештачка интелигенција за заштеда на енергија за да ви обезбеди моќ што трае во текот на денот.

Камера со висока резолуција

Благодарение на големиот, напреден сензор, главната камера од 64 MP ви помага да ги снимите сите ваши најдобри моменти со живописни детали. Спомените со пријателите и семејството се зачувани за да ги запомните, јасно како во моментот кога се случиле.

6.67” FHD+ Display
64+8+2MP rear + 16MP front
Octa-Core
128GB internal / 6GB RAM

Huawei Nova 8i

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Huawei Nova 8i

671 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XS SIM

449 ден./мес.

 
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 

Цена за Huawei Nova 8i

/

A1 Nova S SIM

799 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Huawei Nova 8i

/

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 8i

504 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M SIM

999 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Huawei Nova 8i

/

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 8i

379 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova L SIM

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Huawei Nova 8i

/

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 8i

213 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XL

1.599 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
 
 
  
  

Цена за Huawei Nova 8i

88 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XL SIM

1.399 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  

Цена за Huawei Nova 8i

/

A1 Neon SIM

649 ден./мес.

10GB
 
15GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
Неограничен интернет
 
секоја вечер од 
00:00ч до 06:00ч 

Цена за Huawei Nova 8i

/

A1 Neon

799 ден./мес.

10GB
 
15GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
Неограничен интернет
 
секоја вечер од 
00:00ч до 06:00ч 

Цена за Huawei Nova 8i

546 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+

999 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Huawei Nova 8i

463 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Neon+ SIM

799 ден./мес.

15GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
со можност за размена 
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
  
  
  

Цена за Huawei Nova 8i

/

A1 Senior

299 ден./мес.

 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Huawei Nova 8i

/
Основна цена
17.999денари
Припејд
19.999денари
Цена само за уред
19.999денари

Одбери

Huawei Nova 8i

Што има во кутијата?
  • Huawei Nova 8i
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
  • Адаптер за полнење
  • Кабел за полнење
Основни карактеристики
  • 6,67" FHD+ 2376 x 1080
  • 64+8+2MP rear + 16MP front
  • 6GB / 128GB
  • Octa-core
  • 4300 mAh
161.85 мм
161.85 мм
161.85 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ display 2376 x 1080
Големина на екранот 6,67"
Камера 64MP + 8MP + 2MP
Оперативен систем EMUI
CPU Octa-core Kirin 810 
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 6 GB
Батерија Li-Ion 4300 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 16MP
Димензии 161.85 x 74.7 x 8.58 mm
Тежина 190g
Гаранција 24
Волте Yes
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Huawei Nova 8i, контактирајте го овластениот сервисер.

Промо

ул. Борис Трајковски 72, 1000 Скопје, Македонија

Huawei Nova 8i

Оценка од корисници

Има вкупно 2 рецензии за овој уред

2
0
0
0
0
5
Name and Surname
28.06.2022

Дали Ви помогна оваа рецензија?
Petar Andonoski
22.03.2022

super telefon

Дали Ви помогна оваа рецензија?