Мобилна

Цена на уред 11.496 ден. во A1 Ultra M

Honor 90 lite 5G 8/256

Honor 90 Lite 5G e врвен паметен телефон што беспрекорно ги спојува моќта и стилот.Опремен со најновото 5G поврзување, овој уред гарантира дека ќе останете поврзани и ќе искусите брзини на податоци како никогаш досега. Со импресивни 8 GB RAM и импресивна внатрешна меморија од 256 GB, Honor 90 Lite 5G нуди непречено извршување на повеќе задачи и доволно простор за сите ваши апликации, фотографии и видеа. Неговиот елегантен дизајн и живописниот дисплеј обезбедуваат извонредно визуелно искуство, додека неговиот напреден систем на камера снима неверојатни фотографии и видеа дури и во предизвикувачки услови на осветлување.

Прочитај повеќе
4500 mAh
100+5+2MP rear + 16MP front
8GB / 256GB
6.7" LTPS LCD Display
Octa-core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
4500 mAh
100+5+2MP rear + 16MP front
8GB / 256GB
6.7" LTPS LCD Display
Octa-core
боја: Midnight Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Ultra M
Промени тарифа
1.199 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

479 ден. x 24 рати

Тарифа: A1 Ultra M
1.199 ден./мес.
Цена

479 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Honor 90 lite 5G 8/256

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Основна цена
20.499денари
Припејд
22.999денари
Цена само за уред
22.999денари

Одбери

Honor 90 Lite 5G e врвен паметен телефон што беспрекорно ги спојува моќта и стилот.Опремен со најновото 5G поврзување, овој уред гарантира дека ќе останете поврзани и ќе искусите брзини на податоци како никогаш досега. Со импресивни 8 GB RAM и импресивна внатрешна меморија од 256 GB, Honor 90 Lite 5G нуди непречено извршување на повеќе задачи и доволно простор за сите ваши апликации, фотографии и видеа. Неговиот елегантен дизајн и живописниот дисплеј обезбедуваат извонредно визуелно искуство, додека неговиот напреден систем на камера снима неверојатни фотографии и видеа дури и во предизвикувачки услови на осветлување.

Honor 90 lite 5G 8/256

Што има во кутијата?
  • Honor 90 lite 5G 8/256
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 4500 mAh
  • 100+5+2MP rear + 16MP front
  • 8GB / 256GB
  • 6.7" LTPS LCD Display
  • Octa-core
7.48 mm
74.5 mm
162.9 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран LTPS LCD Display (1080 x 2388)
Големина на екранот 6.7"
Камера 100+5+2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core Qualcomm 662
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија Li-po 4500 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 16MP
Димензии 162.9 x 74.5 x 7.48 mm
Тежина 179g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Honor 90 lite 5G 8/256, контактирајте го овластениот сервисер.

Honor 90 lite 5G 8/256

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0