Мобилна
4300 mAh
108+8+2+2MP rear + 32MP front
6GB / 128GB
6.57" LCD OLED display (1080
Octa-core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
боја: Midnight black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Nova L
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

709 ден. x 24 рати

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Honor 50 5G

1.168 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 5G

1.043 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 5G

918 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 5G

709 ден. x 24 рати
Одбрано
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Убавината произлегува од убавите моменти во животот

Дизајнот е бескрајно патешествие во потрага по вечната убавина.

HONOR 50 претставува нова естетика во дизајнот на мобилни телефони и поставува нова пресвртница во индустријата.

Уникатен и прекрасен дизајн

Претставувањето на задните камери во елегантен и уникатен таканаречен “двоен прстен“ изглед, претставува симетричен дизајн, кој стана елемент на препознавање кај HONOR 50.

Никогаш не пропуштај момент

Кога снимаш видео, можеш да префрллаш помеѓу предна и задна камера, со што стануваш и режисер на твоите важни моменти кои ги снимаш.

Не можеш ни да замислиш таква брзина

Поддршка од 120 Hz освежување на Вашиот екран како и 300 Hz брзина на при допир на екранот. Исто така, при играње на видео игри, екранот интелигентно ја прилагодува брзината на освежување со што телефонот е оптимално оптеретен во однос на процесорската моќ и потрошувачката на енергија.

6,57" OLED display
108+8+2+ 2MP rear + 32MP front
Octa-Core, Qualcomm Snapdragon 778G
128GB internal / 6GB RAM

Honor 50 5G

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Nova XS

499 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Honor 50 5G

1.168 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova S

899 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 5G

1.043 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova M

1.099 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 5G

918 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova L

1.299 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
 
 
  
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 5G

709 ден. x 24 рати
Одбрано

A1 Nova XL

1.599 ден./мес.

5G
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  
 
 
  
  

Цена за Honor 50 5G

584 ден. x 24 рати
Одбери

A1 Nova XS SIM

449 ден./мес.

 
 
4GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
национални минути 

Цена за Honor 50 5G

/

A1 Nova S SIM

799 ден./мес.

10GB
 
20GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
  
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Honor 50 5G

/

A1 Nova M SIM

999 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Honor 50 5G

/

A1 Nova L SIM

1.099 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  

Цена за Honor 50 5G

/

A1 Nova XL SIM

1.399 ден./мес.

5G Ready
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
национални минути и ЅМЅ 
  
100 минути
 
меѓународни разговори 
  

Цена за Honor 50 5G

/

A1 Senior

299 ден./мес.

 
 
500MB
 
национален интернет 
Неограничено
 
минути кон A1 
  
50
 
Минути кон останати нац. 
мрежи (фиксни/мобилни) 
50
 
SМЅ кон сите 
национални мрежи 

Цена за Honor 50 5G

/
Основна цена
29.999денари
Припејд
31.999денари
Цена само за уред
31.999денари

Honor 50 5G

Што има во кутијата?
  • Honor 50
  • Адаптер за полнење
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Упатство за употреба
Основни карактеристики
  • 4300 mAh
  • 108+8+2+2MP rear + 32MP front
  • 6GB / 128GB
  • 6.57" LCD OLED display (1080
  • Octa-core
7.78 mm
73.8 mm
160 mm
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран LCD OLED display (1080 x 2340)
Големина на екранот 6.57"
Камера 108MP + 8MP + 2MP + 2MP
Оперативен систем Android 11
CPU Octa-core Qualcomm 778G 5G
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 6 GB
Батерија Li-Ion 4300 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 160 x 73.8 x 7.78 mm
Тежина 175g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Honor 50 5G, контактирајте го овластениот сервисер.

Honor 50 5G

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0