Xiaomi Redmi A2 2/32

Прочитај повеќе
2 GB
8+0.08MP rear + 5MP front
Octa-core
6.52’’ HD+ Dot Drop Display
Li-Po 5000 mAh
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
2 GB
8+0.08MP rear + 5MP front
Octa-core
6.52’’ HD+ Dot Drop Display
Li-Po 5000 mAh
боја: Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business Pro M
Промени тарифа
1.297 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

0 ден.

Тарифа: A1 Business Pro M
1.297 ден./мес.
Цена

0 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Xiaomi Redmi A2 2/32

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Основна цена
6.999денари
Припејд
8.999денари
Цена само за уред
8.999денари

Xiaomi Redmi A2 е паметен телефон кој обезбедува импресивни перформанси и клучни карактеристики. Неговиот елегантен дизајн содржи живописен дисплеј што ја прикажува содржината со јасност и живост. Со своето способно поставување на камерата, Redmi A2 доловува незаборавни моменти со впечатливи детали и прецизност на боите. Уредот нуди непречено извршување на повеќе задачи благодарение на неговата ефикасна хардверска конфигурација, обезбедувајќи апликациите и задачите да работат беспрекорно. Без разлика дали прелистувате на интернет, пренесувате видеа или користите социјални медиуми, Xiaomi Redmi A2 обезбедува сигурно и пријатно корисничко искуство. Овој паметен телефон нуди одлична вредност за оние кои бараат сигурен уред без големи трошоци.

Xiaomi Redmi A2 2/32

Што има во кутијата?
  • Xiaomi Redmi A2
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 2 GB
  • 8+0.08MP rear + 5MP front
  • Octa-core
  • 6.52’’ HD+ Dot Drop Display
  • Li-Po 5000 mAh
76.75 мм
164.9 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран HD+ DotDrop Display (1600x720)
Големина на екранот 6.52"
Камера 8+0.08MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 32 GB
RAM меморија 2 GB
Батерија Li-Po 5000 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 5MP
Димензии 164.9 x 76.75 x 9.09 mm
Тежина 192g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi Redmi A2 2/32, контактирајте го овластениот сервисер.

Xiaomi Redmi A2 2/32

Оценка од корисници

Има вкупно 1 рецензии за овој уред

1
0
0
0
0
5
Име и презиме
24.05.2024

Дали Ви помогна оваа рецензија?