Xiaomi POCO F3 5G 8/256

Играјте видеоигри без никаков проблем и без грижа од прегревање на телефонот, благодарение на посебната технологија на ладење која е вградена во Xiaomi POCO F3 5G 8-256. Воедно супер големиот екран и применетата AMOLDED технологија, овозможуваат сите детали да се со соодветна боја и контура и лесно забележливи, а можноста на освежување на слика и до 120 Hz ќе дозволи сè да се движи поглатко, безразлика дали играте, гледате филм или следите социјални мрежи.

Прочитај повеќе
8 GB / 256 GB
48+8+5MP rear + 20MP front
6.67” AMOLED Display
4520 mAh
Octa-core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business L
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

14.999 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Business S

460 ден./мес.

1GB
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

23.999 ден.
Одбери

A1 Business M

814 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

20.999 ден.
Одбери

A1 Business L

1.168 ден./мес.

Препорачана тарифа
20GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
1GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

14.999 ден.
Одбрано

A1 Business XL

1.876 ден./мес.

30GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

1.999 ден.
Одбери

A1 Business XXL

2.938 ден./мес.

40GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 300GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
200 минути
 
меѓународни 
разговори 
200
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

0 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Вистинскиот ѕвер е веќе тука

Ве послушавме и го креиравме најмоќниот POCO телефон досега. Најмоќен и најсилен телефон, без компромиси

Овој ѕвер поседува моќен процесор, молскавично брз простор за складирање податоци како и нов AMOLED екран, и тоа е само почеток.

E4 AMOLED екран со 120Hz освежување

Со употреба на најновите и модерни материјали за изработка на екрани, користењето на електрична енергија е намалено за 15% со што батеријата се празни поспоро. POCO F3 го поседува досега најпрецизното преставување на бои од било кој уред досега.

Без разлика на тоа дали читате или пак играте игри, екранот се освежува со преку 120Hz на слики во секунда.

Ѕверски перформанси, најмоќниот процесор досега користен во POCO

Процесорот Snapdragon™ 870 5G, изработен е во 7nm технологија, со моќни перформанси. Без разлика на тоа дали гледате видеа, играте игри или пак сурфсате на интернет, процесорот ќе биде секогаш еден чекор пред Вас, овозможувајќи да ужувате во новата генерација на интернет брзината.

При извршување на тешки задачи, процесорот се лади веднаш. 3D процесот на дисипација на топлината овозможува многу поефикасно ладење и заштита на телефонот од прегревање.

Голема 4520mAh батерија

Тенкото и елегантно тело на телефонот, содржи во себе огромна енергија. Од утро до вечер, без разлика на тоа како го користите телефонот, интелигентната батерија се адаптира во користењето на енергија и Ви овозможува непречено користење од преку 10 часови.

Со технологијата за брзо полнење, целосното полнење на батеријата е овозможено за 52 минути.

6.67” FHD+ Flat AMOLED DotDisplay
108+8+5MP rear + 16MP front camera
Octa-Core
128GB internal / 8GB RAM

Xiaomi POCO F3 5G 8/256

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Business M SIM

637 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

26.999 ден.
Одбери

A1 Business S

460 ден./мес.

1GB
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

23.999 ден.
Одбери

A1 Business M

814 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

20.999 ден.
Одбери

A1 Business L

1.168 ден./мес.

Препорачана тарифа
20GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
1GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

14.999 ден.
Одбрано

A1 Business XL

1.876 ден./мес.

30GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

1.999 ден.
Одбери

A1 Business XXL

2.938 ден./мес.

40GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 300GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
200 минути
 
меѓународни 
разговори 
200
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Xiaomi POCO F3 5G 8/256

0 ден.
Одбери
Основна цена
26.999денари
Припејд
28.999денари
Цена само за уред
28.999денари

Xiaomi POCO F3 5G 8/256

Што има во кутијата?
  • Xiaomi Poco F3 5G 8/256
  • Адаптер за полнење
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 8 GB / 256 GB
  • 48+8+5MP rear + 20MP front
  • 6.67” AMOLED Display
  • 4520 mAh
  • Octa-core
76.4 мм
163.7 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран AMOLED Display 2400 x 1080
Големина на екранот 6.67”
Камера 48MP + 8MP + 5MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 256 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија Li-Ion 4520 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 20MP
Димензии 163.7 x 76.4 x 7.8 mm
Тежина 196g
Гаранција 24
Волте No
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi POCO F3 5G 8/256, контактирајте го овластениот сервисер.

Промо

ул. Борис Трајковски 72, 1000 Скопје, Македонија

Xiaomi POCO F3 5G 8/256

Оценка од корисници

Има вкупно 1 рецензии за овој уред

1
0
0
0
0
5
Trajanco Tancevski
12.04.2022

Top

Дали Ви помогна оваа рецензија?