6.55" FHD+ AMOLED (2400x1080)
4300 mAh
108+8+2MP rear + 32MP front
8GB / 128GB
Octa-core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business L
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

16.999 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Business S

460 ден./мес.

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

25.999 ден.
Одбери

A1 Business M

814 ден./мес.

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

22.999 ден.
Одбери

A1 Business L

1.168 ден./мес.

Препорачана тарифа

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

16.999 ден.
Одбрано

A1 Business XL

1.876 ден./мес.

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

3.999 ден.
Одбери

A1 Business XXL

2.938 ден./мес.

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

0 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Xiaomi 12 lite 5G 8/128

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Business M SIM

637 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

28.999 ден.
Одбери

A1 Business S

460 ден./мес.

1GB
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

25.999 ден.
Одбери

A1 Business M

814 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

22.999 ден.
Одбери

A1 Business L

1.168 ден./мес.

Препорачана тарифа
20GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
1GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

16.999 ден.
Одбрано

A1 Business XL

1.876 ден./мес.

30GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

3.999 ден.
Одбери

A1 Business XXL

2.938 ден./мес.

40GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 300GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
200 минути
 
меѓународни 
разговори 
200
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Xiaomi 12 lite 5G 8/128

0 ден.
Одбери
Основна цена
28.999денари
Припејд
30.999денари
Цена само за уред
30.999денари

Одбери

Xiaomi 12 lite 5G 8/128

Што има во кутијата?
  • Xiaomi 12 lite 5G 8/128
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 6.55" FHD+ AMOLED (2400x1080)
  • 4300 mAh
  • 108+8+2MP rear + 32MP front
  • 8GB / 128GB
  • Octa-core
73.7 мм
159.3 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран FHD+ AMOLED DotDisplay
Големина на екранот 6.55"
Камера 108+8+2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 8 GB
Батерија Li-Po 4300 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 159.3 x 73.7 x 7.29mm
Тежина 173g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Xiaomi 12 lite 5G 8/128, контактирајте го овластениот сервисер.

Комтрејд

Бул. Киро Глигоров 13, 1000 Скопје, 1000 Скопје, Македонија

Хај Комуникации

Бул. Трета Македонска Бригада 48 (Управна зграда Раде Кончар), 1000 Скопје, Македонија

Xiaomi 12 lite 5G 8/128

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0