Realme C55 6/128

Прочитај повеќе
64+2MP rear + 8MP front
6.72 LCD FHD+ (1080 x 2400)
6 GB
Li-Po 4880 mAh
Octa-core
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
64+2MP rear + 8MP front
6.72 LCD FHD+ (1080 x 2400)
6 GB
Li-Po 4880 mAh
Octa-core
боја: Black

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business Pro M
Промени тарифа
1.297 ден./мес.
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена на уред

0 ден.

Тарифа: A1 Business Pro M
1.297 ден./мес.
Цена

0 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Business Pro XS

589 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
8GB
 
национален интернет 
 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Realme C55 6/128

9.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro S

943 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
80GB
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Realme C55 6/128

5.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro M

1.297 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
  
  
  

Цена за Realme C55 6/128

0 ден.
Одбрано

A1 Business Pro L

2.123 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
100 минути
 
меѓународни 
разговори 
100
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Realme C55 6/128

0 ден.
Одбери

A1 Business Pro XL

3.185 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
5GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Realme C55 6/128

0 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Realme C55 6/128

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Business Pro XS

589 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
8GB
 
национален интернет 
 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Realme C55 6/128

9.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro S

943 ден./мес.

Препорачана тарифа
 
80GB
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 
  
  

Цена за Realme C55 6/128

5.999 ден.
Одбери

A1 Business Pro M

1.297 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
  
  
  

Цена за Realme C55 6/128

0 ден.
Одбрано

A1 Business Pro L

2.123 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
100 минути
 
меѓународни 
разговори 
100
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Realme C55 6/128

0 ден.
Одбери

A1 Business Pro XL

3.185 ден./мес.

Препорачана тарифа
5G
 
неограничен
 
национален интернет 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
5GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 
  

Цена за Realme C55 6/128

0 ден.
Одбери
Основна цена
12.999денари
Припејд
14.999денари
Цена само за уред
14.999денари

Realme C55 е неверојатен паметен телефон кој може да се пофали со импресивен 6,72-инчен FHD+ дисплеј, моќен процесор со осум јадра и задна камера од 64+2MP и предна камера од 8MP. Со 6 GB RAM и 128 GB меморија, има многу енергија и простор за сите ваши потреби. Плус, со огромна батерија од 4880 mAh, Realme C55 ќе биде во чекор со вас цел ден.

Realme C55 6/128

Што има во кутијата?
  • Realme C55 6/128
  • Адаптер
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 64+2MP rear + 8MP front
  • 6.72 LCD FHD+ (1080 x 2400)
  • 6 GB
  • Li-Po 4880 mAh
  • Octa-core
75.98 мм
165.65 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран LCD FHD+ (1080 x 2400)
Големина на екранот 6.72”
Камера 64+2MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 6 GB
Батерија Li-Po 4880 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 8MP
Димензии 165.65 x 75.98 x 7.89 mm
Тежина 189.5g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Realme C55 6/128, контактирајте го овластениот сервисер.

Realme C55 6/128

Оценка од корисници

Има вкупно 3 рецензии за овој уред

2
1
0
0
0
4.7
abc123
05.07.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
cba
13.06.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?
abc123
23.04.2023

Дали Ви помогна оваа рецензија?