Honor 50 5G

Со елегантен дизајн и супер перформанси, Honor 50 5G е одличен телефон за сите Ваши секојдневни обврски. Покрај тоа содржи многу опции со кои ќе може да направите невообичаени и интересни фотографии и видеа, а истите ќе бидат јасни, со совршени бои и детали, благодарение на главната камера од 108 МР. Покрај тоа вклучува OLED дисплеј, кај кој брзината на освежување може да биде и до 120 Hz, што дополнително ќе го подобри Вашето искуство, при користење на паметниот телефон.

Прочитај повеќе
6.57" LCD OLED display
6GB / 128GB
108+8+2+2MP rear + 32MP front
Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен
Одбери боја

Достапно во ограничени количини

достапен

онлајн недостапен

Тарифа
A1 Business L
Промени тарифа
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.
Цена

15.999 ден.

Бесплатна достава

Сакате да знаете кога ќе има залиха?

Ограничени количини
достапен
онлајн недостапен

A1 Business S

460 ден./мес.

1GB
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Honor 50 5G

25.499 ден.
Одбери

A1 Business M

814 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Honor 50 5G

21.999 ден.
Одбери

A1 Business L

1.168 ден./мес.

Препорачана тарифа
20GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
1GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Honor 50 5G

15.999 ден.
Одбрано

A1 Business XL

1.876 ден./мес.

30GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Honor 50 5G

4.999 ден.
Одбери

A1 Business XXL

2.938 ден./мес.

40GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 300GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
200 минути
 
меѓународни 
разговори 
200
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Honor 50 5G

0 ден.
Одбери
Одберете тарифа
Враќање на производ
Бесплатна достава
Секогаш во добивка
Безбедно плаќање

Убавината произлегува од убавите моменти во животот

Дизајнот е бескрајно патешествие во потрага по вечната убавина.

HONOR 50 претставува нова естетика во дизајнот на мобилни телефони и поставува нова пресвртница во индустријата.

Уникатен и прекрасен дизајн

Претставувањето на задните камери во елегантен и уникатен таканаречен “двоен прстен“ изглед, претставува симетричен дизајн, кој стана елемент на препознавање кај HONOR 50.

Никогаш не пропуштај момент

Кога снимаш видео, можеш да префрллаш помеѓу предна и задна камера, со што стануваш и режисер на твоите важни моменти кои ги снимаш.

Не можеш ни да замислиш таква брзина

Поддршка од 120 Hz освежување на Вашиот екран како и 300 Hz брзина на при допир на екранот. Исто така, при играње на видео игри, екранот интелигентно ја прилагодува брзината на освежување со што телефонот е оптимално оптеретен во однос на процесорската моќ и потрошувачката на енергија.

6,57" OLED display
108+8+2+ 2MP rear + 32MP front
Octa-Core, Qualcomm Snapdragon 778G
128GB internal / 6GB RAM

Honor 50 5G

Цена на уредот во тарифа
Тарифа
Времетраење на договор
Начин на плаќање
Со еднократен надомест за уред на рати од 199 ден.

A1 Business M SIM

637 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 

Цена за Honor 50 5G

29.999 ден.
Одбери

A1 Business S

460 ден./мес.

1GB
 
2GB
 
национален интернет 
 
 
  
  
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Honor 50 5G

25.499 ден.
Одбери

A1 Business M

814 ден./мес.

10GB
 
50GB
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 50GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  
  
 
 
  

Цена за Honor 50 5G

21.999 ден.
Одбери

A1 Business L

1.168 ден./мес.

Препорачана тарифа
20GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 100GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
1GB
 
инернет во роаминг 
  
50 минути
 
меѓународни 
разговори 
50
 
меѓународни SMS 
  
 
 
  

Цена за Honor 50 5G

15.999 ден.
Одбрано

A1 Business XL

1.876 ден./мес.

30GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 200GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
2GB
 
инернет во роаминг 
  
150 минути
 
меѓународни 
разговори 
150
 
меѓународни SMS 
  
100 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Honor 50 5G

4.999 ден.
Одбери

A1 Business XXL

2.938 ден./мес.

40GB
 
неограничен
 
национален интернет 
A1 Net Sef
 
до 300GB 
со опција за размена 
Неограничени
 
минути и SMS 
  
3GB
 
инернет во роаминг 
  
200 минути
 
меѓународни 
разговори 
200
 
меѓународни SMS 
  
150 минути
 
роаминг разговори 

Цена за Honor 50 5G

0 ден.
Одбери
Основна цена
29.999денари
Припејд
31.999денари
Цена само за уред
31.999денари

Одбери

Honor 50 5G

Што има во кутијата?
  • Honor 50
  • Адаптер за полнење
  • Кабел за полнење
  • Упатство за употреба
  • Гарантен лист
Основни карактеристики
  • 6.57" LCD OLED display
  • 6GB / 128GB
  • 108+8+2+2MP rear + 32MP front
73.8 мм
160 мм
Детални карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE/5G
Тип на SIM Dual Nano SIM
Екран LCD OLED display (1080 x 2340)
Големина на екранот 6.57"
Камера 108MP + 8MP + 2MP + 2MP
Оперативен систем Android 11
CPU Octa-core Qualcomm 778G 5G
Вградена меморија 128 GB
RAM меморија 6 GB
Батерија Li-Ion 4300 mAh
Македонско мени Yes
Телефонот работи само со А1 SIM картичка No
Предна камера 32MP
Димензии 160 x 73.8 x 7.78 mm
Тежина 175g
Гаранција 24
Гаранција и сервис
24
месецигаранција од производител
Овластен сервисер за овој уред

Доколку имате потреба од сервис за Вашиот Honor 50 5G, контактирајте го овластениот сервисер.

Honor 50 5G

Оценка од корисници

Има вкупно 0 рецензии за овој уред

0
0
0
0
0
0