Телефони

Nokia 5.1 Plus

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Мобилен телефон кој доаѓа со заоблен дизајн, двојна главна камера камера, 8-јадрен процесор и батерија од 3060mAh.

 • 5.8" HD+ (19:9) екран
 • 13MP+5MP задна камера + 8MP предна камера

Мобилен телефон кој доаѓа со заоблен дизајн, двојна главна камера камера, 8-јадрен процесор и батерија од 3060mAh.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Онлајн цена
1.999 ден.

999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
8.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Wi-Fi, Bluetooth, GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email
Екран HD+ (19:9)
Големина на екранот 5.8"
Резолуција на екранот null
Камера 13MP + 5MP задна камера + 8MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4 x A73 1.8 GHz + 4 x A53 1.8 GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 400GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.060mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


РАДИОНЕТ
бул. Jане Сандански 70/4м, 1000 Скопје
тел/факс: +389 (0)70 402 350; +389 (0)2 2401 388
E-mail: info@radionet.com.mk