Телефони

Xiaomi Redmi 9A

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Импресивната батерија од 5000 mAh овозможува да слушате музика до 168 часови или да гледате видеа 19 часови без престан, додека пак одличниот MediaTek Helio G25 процесор овозможува Lag-free искуство со овој паметен телефон. Можете да го отклучите лесно и едноставно Вашиот паметен телефон со опцијата AI за препознавање на лице во било кој момент! При долгото користење на Xiaomi Redmi 9A, екранот ја намалува емисијата на сина светлина, намалувајќи го штетното влијание врз очите.

 • 6.53″ FHD+ Dot Drop Display
 • 13MP rear + 5MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 32GB internal / 2GB RAM

Импресивната батерија од 5000 mAh овозможува да слушате музика до 168 часови или да гледате видеа 19 часови без престан, додека пак одличниот MediaTek Helio G25 процесор овозможува Lag-free искуство со овој паметен телефон. Можете да го отклучите лесно и едноставно Вашиот паметен телефон со опцијата AI за препознавање на лице во било кој момент! При долгото користење на Xiaomi Redmi 9A, екранот ја намалува емисијата на сина светлина, намалувајќи го штетното влијание врз очите.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

0 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  6.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSDPA/LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување null
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран HD+ Dot Drop Display
  Големина на екранот 6.53″
  Резолуција на екранот 720 x 1600px.
  Камера 13MP rear + 5MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core (2.0GHz) MediaTek Helio G25
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 32GB
  RAM меморија 2GB
  Мемориска картичка micro card SD
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка