Телефони

Xiaomi Mi A3

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Мобилен телефон со добри функционалности и 8-јадрен процесор. Има HD+ екран од 6.088”, одлична тројна задна камера од 48МР+8МР+2МР и батерија од 4030mAh.

 • 6.088" HD+ AMOLED Dot Drop display
 • Triple 48+8+2MP rear camera
 • Octa-Core CPU
 • 4GB RAM / 64GB phone memory

Мобилен телефон со добри функционалности и 8-јадрен процесор. Има HD+ екран од 6.088”, одлична тројна задна камера од 48МР+8МР+2МР и батерија од 4030mAh.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Цена

6.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
13.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4GHz, 5G Wi-Fi, WiFi Direct, Bluetooth 5.0
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки null
Екран HD+ AMOLED Dot Drop display, 16M colors
Големина на екранот 6.088"
Резолуција на екранот 1560 x 720px
Камера Тројна 48MP + 8MP + 2MP задна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4030 mAh

Поддршка