Телефони

Xiaomi Mi 11 lite 5G 6-128

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Супер-тенок и лесен, Xiaomi Mi 11 lite е телефон кој ќе ви овозможи комфорно да ракувате со него во која било ситуација. Со тенки страници и мала точка наменета за предната камера, паметниот телефон е совршен за следење на било какви содржини, кои ќе бидат прикажани со соодветни бои и со поголем контраст. Вградените камери, ќе Ви овозможат да направите невообичаени фотографии со истакнати детали и живописни бои, а благодарение на помошниот софтвер за фотографирање, Вашите видеоклипови ќе личат уште попрофесионално.

 • 6.55” AMOLED FHD+ DotDisplay
 • 64+8+5MP rear + 20MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 6GB RAM

Супер-тенок и лесен, Xiaomi Mi 11 lite е телефон кој ќе ви овозможи комфорно да ракувате со него во која било ситуација. Со тенки страници и мала точка наменета за предната камера, паметниот телефон е совршен за следење на било какви содржини, кои ќе бидат прикажани со соодветни бои и со поголем контраст. Вградените камери, ќе Ви овозможат да направите невообичаени фотографии со истакнати детали и живописни бои, а благодарение на помошниот софтвер за фотографирање, Вашите видеоклипови ќе личат уште попрофесионално.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

17.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет неограничен
неограничен
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  24.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM / HSPA / LTE/ 5G
  Пренос на податоци null
  Поврзување null
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран AMOLED FHD+ DotDisplay
  Големина на екранот 6.55”
  Резолуција на екранот 2400 x 1080px.
  Камера 64+8+5MP rear + 20MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core Qualcomm Snapdragon 780G
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE Да
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 6GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 4250 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка