Телефони

Xiaomi Mi 11 lite 5G 6-128 + Band 6

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Супер-тенок и лесен, Xiaomi Mi 11 lite е телефон кој ќе ви овозможи комфорно да ракувате со него во која било ситуација. Со тенки страници и мала точка наменета за предната камера, паметниот телефон е совршен за следење на било какви содржини, кои ќе бидат прикажани со соодветни бои и со поголем контраст. Вградените камери, ќе Ви овозможат да направите невообичаени фотографии со истакнати детали и живописни бои, а благодарение на помошниот софтвер за фотографирање, Вашите видеоклипови ќе личат уште попрофесионално.

 • 6.55” AMOLED FHD+ DotDisplay
 • 64+8+5MP rear + 20MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 6GB RAM

Супер-тенок и лесен, Xiaomi Mi 11 lite е телефон кој ќе ви овозможи комфорно да ракувате со него во која било ситуација. Со тенки страници и мала точка наменета за предната камера, паметниот телефон е совршен за следење на било какви содржини, кои ќе бидат прикажани со соодветни бои и со поголем контраст. Вградените камери, ќе Ви овозможат да направите невообичаени фотографии со истакнати детали и живописни бои, а благодарение на помошниот софтвер за фотографирање, Вашите видеоклипови ќе личат уште попрофесионално.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
16.999 ден.

14.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
до 200GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 100 GB
100 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 100GB
100GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
24.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM / HSPA / LTE/ 5G
Пренос на податоци null
Поврзување null
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран AMOLED FHD+ DotDisplay
Големина на екранот 6.55”
Резолуција на екранот 2400 x 1080px.
Камера 64+8+5MP rear + 20MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core Qualcomm Snapdragon 780G
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE Да
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4250 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка