Телефони

Xiaomi Redmi 7A

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Мобилен телефон со 5.45” HD+ екран, 8-јадрен процесор, добри функционалности, 12МР задна камера и 5МР предна камера.

 • 5.45" HD+ displa
 • 12MP rear+ 5MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 9.0 Pie
 • 16GB internal / 2GB RAM

Мобилен телефон со 5.45” HD+ екран, 8-јадрен процесор, добри функционалности, 12МР задна камера и 5МР предна камера.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Цена

1.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
6.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа null
Пренос на податоци GSM/HSDPA/LTE
Поврзување Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz, Bluetooth 4.2
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки null
Екран HD+ display, 16M colors
Големина на екранот 5.45"
Резолуција на екранот 1440 x 720
Камера 12MP rear + 5MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (Qualcomm Snapdragon™ 439)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 16
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4.000mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


Hi Communications
бул. Трета Македонска Бригада 48, 1000 Скопје
тел: +389 (0)75 405 885