Телефони

Xiaomi Redmi Note 8 Pro

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Одличен мобилен телефон со 6.53” FHD+ екран и моќен 8-јадрен Helio G90T гејмерски процесор. Има одлична 64 МР + 8 МР + 2 МР + 2 МР задна камера, како и предна камера од 20 МР. Доаѓа со 6 GB RAM меморија и долготрајна батерија од 4500 mAh.

 • 6.53" Dot Drop Full Screen FHD+ display
 • Octa-core Helio G90T gaming CPU
 • 64+8+2+2MP rear camera
 • 6GB RAM

Одличен мобилен телефон со 6.53” FHD+ екран и моќен 8-јадрен Helio G90T гејмерски процесор. Има одлична 64 МР + 8 МР + 2 МР + 2 МР задна камера, како и предна камера од 20 МР. Доаѓа со 6 GB RAM меморија и долготрајна батерија од 4500 mAh.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Онлајн цена
10.999 ден.

6.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
15.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi-802.11a/b/g/n/ac, 2.4/5 GHz Wi-Fi, Bluetooth 5.0 "
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки null
Екран Dot Drop Full Screen FHD+ display
Големина на екранот 6.53"
Резолуција на екранот 2340 x 1080px
Камера 64+8+2+2MP rear + 20MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core Helio G90T gaming processor (2 x A76 2.05GHz & 6 x A55 2.0GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4500 mAh

Поддршка