онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

TCL 20SE се карактеризира со 6,82 инчен дисплеј, кој благодарение на современата и подобрена технологија, ќе Ви овозможи одлично искуство додека ги следите омилените видеосодржини. На задната страна на телефонот се наоѓа систем од четири камери (16MP + 5MP + 2MP + 2MP), што заедно со софтверските опции на телефонот ќе Ви овозможат да направите живописни и уникатни фотографии безразлика дали фотографирате пејзаж или некој многу мал дел од природата. Сите процеси се поддржани од батерија, со капацитет од 5000 mAh, што има и опција за брзо полнење.

 • 6.82" HD+ display
 • 16+5+2+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 11.0
 • 64GB internal / 4GB RAM

TCL 20SE се карактеризира со 6,82 инчен дисплеј, кој благодарение на современата и подобрена технологија, ќе Ви овозможи одлично искуство додека ги следите омилените видеосодржини. На задната страна на телефонот се наоѓа систем од четири камери (16MP + 5MP + 2MP + 2MP), што заедно со софтверските опции на телефонот ќе Ви овозможат да направите живописни и уникатни фотографии безразлика дали фотографирате пејзаж или некој многу мал дел од природата. Сите процеси се поддржани од батерија, со капацитет од 5000 mAh, што има и опција за брзо полнење.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
999 ден.

499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет неограничен
неограничен
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена

  Онлајн цена


  Основна цена
  8.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSDPA/LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување Wi-Fi 802.11b/g/n, Wi-Fi Direct, 4G Mobile Hotspot, VoLTE, VoWiFi, Bluetooth 5.0, NFC
  Тип на SIM Nano SIM
  Пораки null
  Екран HD+ Display
  Големина на екранот 6.82”
  Резолуција на екранот 720 x 1640px.
  Камера null
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-Core 1.6GHz, 1.8GHz
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти Type-C USB 2.0
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 4GB
  RAM меморија 64GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Да
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка