Телефони

Samsung Galaxy A40

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Мобилен телефон кој има Super AMOLED екран од 5.9", двојна задна камера 16МР+5МР и одлична предна камера од 25МР.

 • 5.9" FHD+ Super AMOLED екран
 • 16MP+5MP задна камера + 25MP предна камера
 • 4GB RAM

Мобилен телефон кој има Super AMOLED екран од 5.9", двојна задна камера 16МР+5МР и одлична предна камера од 25МР.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Цена

8.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
14.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, Wi-Fi Direct, NFC
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки null
Екран FHD+ Super AMOLED display, 16M colors
Големина на екранот 5.9"
Резолуција на екранот 2340 x 1080
Камера 16+5MP rear + 25MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (2x1.77 GHz Cortex-A73 & 6x1.59 GHz Cortex-A53)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.100mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


МОБИКО
бул. Партизански одреди 62, мезанин, Локал бр. 2, 1000 Скопје
тел/факс: +389 (0)2 3090 060