Телефони

Samsung Galaxy A30s

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Со својата ултра широка камера, и селфи фокусот, Samsung Galaxy A30s дозволува да се фокусираш на работите што сакаш да ги истакнеш, додека пак Infinity-V Display-от го исполнува твојот екран со содржина од едниот до другиот раб на уредот.

 • 6,4" HD+ Super AMOLED display
 • 25+5+8MP rear + 16MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 9.0 Pie
 • 64GB internal / 4GB RAM

Со својата ултра широка камера, и селфи фокусот, Samsung Galaxy A30s дозволува да се фокусираш на работите што сакаш да ги истакнеш, додека пак Infinity-V Display-от го исполнува твојот екран со содржина од едниот до другиот раб на уредот.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Цена

9.999 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Интернет 1GB
1GB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
499 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 20GB
20GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799 ден.
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Интернет 500MB
500MB
4G
 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
299
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
14.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа null
Пренос на податоци null
Поврзување USB Type-C, Bluetooth v5.0, Wi-Fi , GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки null
Екран Super Amoled HD+
Големина на екранот 6.4"
Резолуција на екранот 720 x 1560px, 16M colors
Камера 25+5+8MP rear + 16MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (2x1.8 GHz Cortex-A73 & 6x1.6 GHz Cortex-A53)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4000 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка