Телефони

Samsung Galaxy A72

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Со својот 6,7 инчен дисплеј, во кој е применета AMOLED технологија, Samsung Galaxy A72, ќе Ви овозможи сè што гледате на екранот да е прикажано со совршени тонови и со јасна и чиста слика. Осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB, ќе Ви дозволат да играте или користите разни динамични апликации без да имате никаков проблем додека го користите паметниот телефон. Со главната камера на телефонот може да правите високо квалитетни и кристално јасни фотографии, дури и на места со темен амбиент.

 • 6.7" FHD+ Super AMOLED display
 • 64+12+8+5MP rear + 32MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 6GB RAM

Со својот 6,7 инчен дисплеј, во кој е применета AMOLED технологија, Samsung Galaxy A72, ќе Ви овозможи сè што гледате на екранот да е прикажано со совршени тонови и со јасна и чиста слика. Осумјадрениот процесор и РАМ меморијата од 6 GB, ќе Ви дозволат да играте или користите разни динамични апликации без да имате никаков проблем додека го користите паметниот телефон. Со главната камера на телефонот може да правите високо квалитетни и кристално јасни фотографии, дури и на места со темен амбиент.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

19.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  26.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа null
  Пренос на податоци null
  Поврзување Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.0, NFC, USB Type-C 2.0
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран FHD+ Super AMOLED display
  Големина на екранот 6.7"
  Резолуција на екранот 1080x2400px.
  Камера null
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core (2.3GHz,1.8GHz)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE Да
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 6GB
  Мемориска картичка MicroSD
  Мемориска картичка капацитет up to 1TB
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Да
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка