Телефони

Samsung Galaxy A02s

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Samsung A02s доаѓа со специфичен дизајн на својата задна страна со што овозможува пријатно и сигурно ракување со уредот. Со тројната задна камера (13МР + 2МР + 2МР), можете да правите прекрасни фотографии со многу детали или пак фотографии co целосно истакнат субјект. Предната камера на телефонот, поддржана со софистициран паметен софтвер, ќе Ви овозможи да направите и специфични селфи фотографии, каде што целот фокус ќе биде посветен на Вас. Телефонот доаѓа со внатрешна меморија од 32 GB, но и со опција за мемориска картичка, чиј капацитет може да биде и до 1 TB. Вклучена е и батерија со капацитет од 5000 mAh и опцијата за брзо полнење, со што телефонот ќе биде достапен во секое време.

 • 6.5" HD+ display
 • 13+2+2MP rear + 5MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 10.0
 • 32GB internal / 3GB RAM

Samsung A02s доаѓа со специфичен дизајн на својата задна страна со што овозможува пријатно и сигурно ракување со уредот. Со тројната задна камера (13МР + 2МР + 2МР), можете да правите прекрасни фотографии со многу детали или пак фотографии co целосно истакнат субјект. Предната камера на телефонот, поддржана со софистициран паметен софтвер, ќе Ви овозможи да направите и специфични селфи фотографии, каде што целот фокус ќе биде посветен на Вас. Телефонот доаѓа со внатрешна меморија од 32 GB, но и со опција за мемориска картичка, чиј капацитет може да биде и до 1 TB. Вклучена е и батерија со капацитет од 5000 mAh и опцијата за брзо полнење, со што телефонот ќе биде достапен во секое време.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

2.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
до 200GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 100 GB
100 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 100GB
100GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
9.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz, Директен Wi-Fi, NFC, Bluetooth v4.2
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран HD+ display, 16M colors
Големина на екранот 6.5"
Резолуција на екранот 720 x 1600px.
Камера 13+2+2MP rear + 5MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core 1,8GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE Да
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 5000 mAh
Македонско мени Да
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка