Телефони

Samsung Galaxy S21 Ultra

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Samsung Galaxy S21 Ultra доминира со својот револуционерен дизајн и совршено нијансирани бои, а големиот дисплеј од 6,8 инчи, со Quad HD+ резолуција, уште повеќе го надополнува грандиозниот изглед на овој паметен телефон. Во себе содржи осумјадрен процесор и рам меморија од 12 GB, со што работењето на сите апликации и процеси ќе се одвива беспрекорно. Покрај тоа, вклучува и системот од четири камери (12МР + 108МР + 10МР + 10МР) со кој ќе можете да направите прекрасни, живописни фотографи во висока резолуција, без разлика на Вашата тема на инспирација, а доколку сакате да направите впечатливи автопортрети или пак видеоповик каде ќе изгледате совршено, предната камера со своите 40МР ќе успее да го направи тоа многу лесно.

 • 6.8" Edge Quad HD+ display
 • 108+10+12+10MP rear + 40MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 10.0
 • 128GB internal / 12GB RAM

Samsung Galaxy S21 Ultra доминира со својот револуционерен дизајн и совршено нијансирани бои, а големиот дисплеј од 6,8 инчи, со Quad HD+ резолуција, уште повеќе го надополнува грандиозниот изглед на овој паметен телефон. Во себе содржи осумјадрен процесор и рам меморија од 12 GB, со што работењето на сите апликации и процеси ќе се одвива беспрекорно. Покрај тоа, вклучува и системот од четири камери (12МР + 108МР + 10МР + 10МР) со кој ќе можете да направите прекрасни, живописни фотографи во висока резолуција, без разлика на Вашата тема на инспирација, а доколку сакате да направите впечатливи автопортрети или пак видеоповик каде ќе изгледате совршено, предната камера со своите 40МР ќе успее да го направи тоа многу лесно.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

50.499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  74.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSDPA/LTE/5G
  Пренос на податоци null
  Поврзување GPS, Wi-Fi Direct, NFC, Bluetooth, Fingerprint сензор
  Тип на SIM Nano SIM
  Пораки null
  Екран Edge Quad HD+ display
  Големина на екранот 6.8"
  Резолуција на екранот 2400 x 1080px
  Камера 108+10+12+10MP rear + 40MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core (2.9GHz,2.8GHz,2.2GHz)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка UHD 8K (7680 x 4320)@24fps
  Порти null
  Звук null
  VoLTE Да
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 12GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Да
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка