онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Правете одлични фотографии со четри AI камери на Realme 6s. Од макро фотографии и портрети, до прекрасни пејсажи или фотографии од забавни моменти, зачувајте ги сите спомени само со еден клик. Камерата на Realme 6s има високо сензитивен сензор за светлина, кој заедно со напредното процесирање на фотографиите ќе Ви овозможи да правите прекрасни ноќни фотографии. Овој паметен телефон доаѓа со батерија од 4300 mAh, која се полни за само еден час. Има 64GB внатрешна меморија, со можност за додавање до 256 GB надворешна мемориска картичка.

 • 6,5" FHD+ display
 • 48+8+2MP rear + 16MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 64GB internal / 4GB RAM

Правете одлични фотографии со четри AI камери на Realme 6s. Од макро фотографии и портрети, до прекрасни пејсажи или фотографии од забавни моменти, зачувајте ги сите спомени само со еден клик. Камерата на Realme 6s има високо сензитивен сензор за светлина, кој заедно со напредното процесирање на фотографиите ќе Ви овозможи да правите прекрасни ноќни фотографии. Овој паметен телефон доаѓа со батерија од 4300 mAh, која се полни за само еден час. Има 64GB внатрешна меморија, со можност за додавање до 256 GB надворешна мемориска картичка.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
1.499 ден.

499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет неограничен
неограничен
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена

  Онлајн цена


  Основна цена
  10.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSPA/LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување Bluetooth 5.0, Wi-Fi 2.4/5 GHz 802.11 a/b/g/n/ac
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран FHD+ display
  Големина на екранот 6.5"
  Резолуција на екранот 2400 x 1080px.
  Камера 48+8+2MP rear + 16MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core 2.05GHz
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 64GB
  RAM меморија 4GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 4300 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка