онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Правете одлични фотографии со четри AI камери на Realme 6s. Од макро фотографии и портрети, до прекрасни пејсажи или фотографии од забавни моменти, зачувајте ги сите спомени само со еден клик. Камерата на Realme 6s има високо сензитивен сензор за светлина, кој заедно со напредното процесирање на фотографиите ќе Ви овозможи да правите прекрасни ноќни фотографии. Овој паметен телефон доаѓа со батерија од 4300 mAh, која се полни за само еден час. Има 64GB внатрешна меморија, со можност за додавање до 256 GB надворешна мемориска картичка.

 • 6,5" FHD+ display
 • 48+8+2MP rear + 16MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 64GB internal / 4GB RAM

Правете одлични фотографии со четри AI камери на Realme 6s. Од макро фотографии и портрети, до прекрасни пејсажи или фотографии од забавни моменти, зачувајте ги сите спомени само со еден клик. Камерата на Realme 6s има високо сензитивен сензор за светлина, кој заедно со напредното процесирање на фотографиите ќе Ви овозможи да правите прекрасни ноќни фотографии. Овој паметен телефон доаѓа со батерија од 4300 mAh, која се полни за само еден час. Има 64GB внатрешна меморија, со можност за додавање до 256 GB надворешна мемориска картичка.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Онлајн цена
3.999 ден.

999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
до 200GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 100 GB
100 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 100GB
100GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
10.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Bluetooth 5.0, Wi-Fi 2.4/5 GHz 802.11 a/b/g/n/ac
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран FHD+ display
Големина на екранот 6.5"
Резолуција на екранот 2400 x 1080px.
Камера 48+8+2MP rear + 16MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core 2.05GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4300 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка