онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Бидете опуштени и сигурни со новиот Nokia G10, кој благодарение на својата батерија од 5050 mAh и оптимизираноста на нативниот Андроид систем, може да издржи и до 3 дена до наредно полнење. Забележете и зачувајте ги сите битни моменти од настани и прослави, преку тројната камера на телефонот, со соодветен квалитет и живописни бои. Сите Ваши фотографии и видеозаписи, можете да ги прикачите на Google-Drive-Storage или пак на мемориска картичка која може да биде со капацитет и до 512 GB.

 • 6.5" HD+ punch hole (ratio 20:9) display
 • 13+2+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa Core Helio G25
 • 32GB internal / 3GB RAM

Бидете опуштени и сигурни со новиот Nokia G10, кој благодарение на својата батерија од 5050 mAh и оптимизираноста на нативниот Андроид систем, може да издржи и до 3 дена до наредно полнење. Забележете и зачувајте ги сите битни моменти од настани и прослави, преку тројната камера на телефонот, со соодветен квалитет и живописни бои. Сите Ваши фотографии и видеозаписи, можете да ги прикачите на Google-Drive-Storage или пак на мемориска картичка која може да биде со капацитет и до 512 GB.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет неограничен
неограничен
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена

  Онлајн цена


  Основна цена
  7.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM / HSPA / LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување null
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран 6.5" HD+ punch hole (ratio 20:9)
  Големина на екранот null
  Резолуција на екранот null
  Камера 13MP + 2 MP + 2 MP задна камера + 8MP предна камера
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core ( Mediatek Helio G25 (MT6762V/WB)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 32 GB (помалку достапна за корисникот)
  RAM меморија 3 GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Po
  Батерија капацитет 5.050 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка