Телефони

Motorola One

онлајн достапен

Екран од 5.9”, добри функционалности, двојна задна камера од 13МР+2МР, солидни перформанси и долготрајна батерија.

 • 5.9" HD+ екран
 • 13MP+2MP задна камера + 8MP предна камера
 • 8-јадрен процесор
 • 4GB RAM
Достапна боја

онлајн недостапен
онлајн достапен

Тарифа

Промени
Онлајн цена
4.999 ден.

1.999 ден.

Достапно на рати во А1 продажни салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
 • Интернет 20GB
20GB
+ до 100GB A1 Net Sef
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neo S

 • Неограничени минути и SMS пораки 0 SMS-и и неограничени минути кон сите мрежи
 • Интернет 1GB
1GB
4G
499
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00
799
ден./мес.
Одбери

A1 Senior

 • Неограничени минути и SMS пораки кон A1 и 50 мин. кон останати мрежи
 • Интернет 500MB
500MB
4G
299
ден./мес.
Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Договор на определено време

Редовна цена

Онлајн цена


Припејд
/
Само уред
13.999 ден.
Основна цена
11.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth 5.0, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM null
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран HD+, 16M colors
Големина на екранот 5.9"
Резолуција на екранот 720 x 1520
Камера 13MP + 2MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256 GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.000mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка


TDK Компјутери
ул. Васил Ѓоргов 33 локал 2, 1000 Скопје
тел: +389 (0)2 3245 030; +389 (0)2 3298 338