Телефони

Motorola MOTO G50 5G

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Искусете го флуидниот начин менување на слики, додека гледате видеа, гејмате или пак прелистувате на социјални мрежи преку новиот Motorola MOTO G50, чиј дисплеј има брзина на освежување од 90 Hz. Паметниот телефонот со својата тројна камера овозможува да направите поостри, посветли фотографии или пак фотографии кои ќе бидат неверојатно детални. За сите процеси, обезбедена е батерија со капацитет од 5000 mAh, која со едно полнење може да издржи и до два дена.

 • 6.5" IPS LCD, 90Hz display
 • 48+5+2MP rear + 13MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 11.0 Pie
 • 64GB internal / 4GB RAM

Искусете го флуидниот начин менување на слики, додека гледате видеа, гејмате или пак прелистувате на социјални мрежи преку новиот Motorola MOTO G50, чиј дисплеј има брзина на освежување од 90 Hz. Паметниот телефонот со својата тројна камера овозможува да направите поостри, посветли фотографии или пак фотографии кои ќе бидат неверојатно детални. За сите процеси, обезбедена е батерија со капацитет од 5000 mAh, која со едно полнење може да издржи и до два дена.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

7.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
до 200GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 100 GB
100 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 100GB
100GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
14.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување null
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран IPS LCD, 90Hz display
Големина на екранот 6.5"
Резолуција на екранот 720 x 1600px.
Камера 48+5+2MP rear + 13MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE Да
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 5000 mAh
Македонско мени Не
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка