Телефони

Motorola Moto E7

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Motorola Moto E7 доаѓа со батерија од 4000 mAh, предвидена да трае цело деноноќие до следното полнење, а со тоа Ви овозможува континуирано да го користите телефонот за работа или пак забава. Со двојната камера од задната страна (48 МР + 2 МР) и посебната опција за ноќно фотографирање ќе можете да направите јасни, живописни фотографии и во моменти на мала осветленост. Телефонот е дизајниран да биде отпорен при ненамерно прскање со вода, а од едната страна има додатно копче за брзо активирање на гласовната контрола.

 • 6.5" IPS LCD display (720 x 1600)
 • 48MP + 2MP задна камера + 5MP предна камера
 • Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53)
 • 32GB internal / 2GB RAM

Motorola Moto E7 доаѓа со батерија од 4000 mAh, предвидена да трае цело деноноќие до следното полнење, а со тоа Ви овозможува континуирано да го користите телефонот за работа или пак забава. Со двојната камера од задната страна (48 МР + 2 МР) и посебната опција за ноќно фотографирање ќе можете да направите јасни, живописни фотографии и во моменти на мала осветленост. Телефонот е дизајниран да биде отпорен при ненамерно прскање со вода, а од едната страна има додатно копче за брзо активирање на гласовната контрола.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

2.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  6.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа null
  Пренос на податоци GSM / HSPA / LTE
  Поврзување Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot, Bluetooth 5.0, USB Type-C 2.0
  Тип на SIM Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  Пораки null
  Екран 6.5" IPS LCD display (720 x 1600)
  Големина на екранот null
  Резолуција на екранот null
  Камера 48MP + 2MP задна камера + 5MP предна камера
  Оперативен систем Android
  CPU null
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
  RAM меморија 2GB
  Мемориска картичка null
  Мемориска картичка капацитет null
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 4000 mAh
  Македонско мени Да
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка