Телефони

Motorola MOTO G8 Powerlite + Lenovo smartwatch S2

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Почуствувајте ја моќта на долготрајната батерија, ултра брзите перформанси и тројната камера на MotorolaG8 Power lite. Издржливоста на батеријата од 5000 mAh овој паметен телефон трае и до два дена, со само едно полнење. Можете да слушате музика 100 часови без престан, гледајте видеа и филмови, стримате, без да се грижите дека ќе снемате батерија. Зачувајте го секој посебен момент од Вашиот живот, со тројната 16MP задна и 8MP предна камера. Правете неверојатни јасни фотографии од блиску или пак прекрасни портрети. MotorolaG8 Power lite доаѓа со внатрешна меморија од 64GB, со можност за додавање до 256 GB надворешна мемориска картичка.

 • 6.5" Max Vision HD+ display
 • 16+2+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 64GB internal / 4GB RAM

Почуствувајте ја моќта на долготрајната батерија, ултра брзите перформанси и тројната камера на MotorolaG8 Power lite. Издржливоста на батеријата од 5000 mAh овој паметен телефон трае и до два дена, со само едно полнење. Можете да слушате музика 100 часови без престан, гледајте видеа и филмови, стримате, без да се грижите дека ќе снемате батерија. Зачувајте го секој посебен момент од Вашиот живот, со тројната 16MP задна и 8MP предна камера. Правете неверојатни јасни фотографии од блиску или пак прекрасни портрети. MotorolaG8 Power lite доаѓа со внатрешна меморија од 64GB, со можност за додавање до 256 GB надворешна мемориска картичка.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

2.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  9.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSPA/LTE
  Пренос на податоци Bluetooth®4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n | 2.4GHz | Wi-Fi hotspot, GPS, A-GPS, LTEPP, SUPL, GLONASS, Galileo
  Поврзување null
  Тип на SIM Nano SIM
  Пораки null
  Екран Max Vision HD+ display
  Големина на екранот 6.5"
  Резолуција на екранот 720x1600px
  Камера 16+2+2MP rear + 8MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 64GB
  RAM меморија 4GB
  Мемориска картичка Slot for micro SD card
  Мемориска картичка капацитет up to 256 GB
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка