онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

LG K42 е телефон со одлични перформанси кој ќе ве служи во текот на целиот ден додека ги извршувате Вашите работни задачи или пак се забавувате. Вклучува осумјадрен процесот, РАМ меморија од 3 GB и 6,59-инчен дисплеј со висока резолуција, поддржани од батерија од 4000 mAh, со што комфорно ќе можете да играте видеоигри, да гледате филмови или пак влогови. На задната стана од телефонот се наоѓа систем од четири камери (13МР + 5МР + 2МР + 2МР) со кои ќе можете да направите разновидни фотографии со јасна и чиста слика безразлика дали фотографирате ситни детали, широки пејзажи или пак портрети на Вашите пријатели. Телефонот доаѓа со внатрешна меморија од 64 GB, со опција за надградба до 2 ТB.

 • 6.59” HID LCD HD+ display 20:9
 • 13+5+2+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • Android 10.0
 • 64GB internal / 3GB RAM

LG K42 е телефон со одлични перформанси кој ќе ве служи во текот на целиот ден додека ги извршувате Вашите работни задачи или пак се забавувате. Вклучува осумјадрен процесот, РАМ меморија од 3 GB и 6,59-инчен дисплеј со висока резолуција, поддржани од батерија од 4000 mAh, со што комфорно ќе можете да играте видеоигри, да гледате филмови или пак влогови. На задната стана од телефонот се наоѓа систем од четири камери (13МР + 5МР + 2МР + 2МР) со кои ќе можете да направите разновидни фотографии со јасна и чиста слика безразлика дали фотографирате ситни детали, широки пејзажи или пак портрети на Вашите пријатели. Телефонот доаѓа со внатрешна меморија од 64 GB, со опција за надградба до 2 ТB.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

1.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
до 200GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 100 GB
100 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 100GB
100GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена


Основна цена
8.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM / HSPA / LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, NFC, USB 2.0 Type-C
Тип на SIM Dual Nano SIM
Пораки null
Екран HID LCD HD+ display 20:9
Големина на екранот 6.59”
Резолуција на екранот 1600 x 720px.
Камера 13+5+2+2MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (MT6762)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка micro SD Slot
Мемориска картичка капацитет Up to 2TB
Батерија тип 4000mAh
Батерија капацитет Li-Ion
Македонско мени Да
Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

Поддршка