Телефони

Huawei Y7 2019

онлајн достапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Нема потреба дополнително да ги уредувате вашите фотографии, предната камера од 8 MP овозможува автоматско ретуширање за совршена фотографија. Со Face Unlock 2.0 можете брзо, едноставно и сигурно да го отклучите Вашиот паметен телефон, од различни агли, за да останат вашите податоци заштитени.

 • 6.26" TFT LCD display
 • 13+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 32GB internal / 3GB RAM

Нема потреба дополнително да ги уредувате вашите фотографии, предната камера од 8 MP овозможува автоматско ретуширање за совршена фотографија. Со Face Unlock 2.0 можете брзо, едноставно и сигурно да го отклучите Вашиот паметен телефон, од различни агли, за да останат вашите податоци заштитени.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Онлајн цена
999 ден.

0 ден.

Достапно на рати во А1 Продажните салони
ден. x 24 рати

A1 Neo L

 • Интернет 40GB
40GB
+ до 100GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
1399
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M+

 • Интернет 30 GB
30 GB
до 100GB со можност за размена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neo M

 • Интернет 15GB
15GB
+ до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери

A1 Neon+

 • Интернет 30GB
30GB
до 100GB со можност за рамена
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
999
ден./мес.
Одбери

A1 Neon

 • Интернет 15GB
15GB
+ неограничен интернет од 00:00 до 06:00 и до 50GB A1 Net Sef
 • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
799
ден./мес.
Одбери
Сакате да купите само уред? Одбери

Тарифа

Времетраење на договор

Тип на плаќање

Тарифа

Редовна цена

Онлајн цена


Основна цена
8.999 ден.

Карактеристики

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi hotspot, Wi-Fi Direct, Bluetooth, USB 2.0
Тип на SIM Nano SIM//Dual SIM
Пораки null
Екран TFT LCD display
Големина на екранот 6.26"
Резолуција на екранот 1520 x 720px, 16M colors
Камера 13+2MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (8xCortex A53 1.8GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
VoLTE
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4000 mAh

Поддршка