онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Huawei Y6p доаѓа со 13 MP тројна камера (13 MP + 5 MP +2 MP), која јасно ги истакнува сите детали на фотографиите. Правете преубави планински пејзажи или фотографирајте интересна архитектура со леќата од ултра широк агол од 120°. Со предната камера од 8 MP можете да правите прекрасни селфи фотографии. Одличните фотографии ќе бидат зачувани на 64 GB внатрешната меморија, која може да ја надоградите до 512 GB. Во Huawei Y6p е вградена моќна батерија од 5000 mAh, со која ќе може да пребарувате на веб до 20 часови, или пак да гледате видеа до 32 часови, без пауза!

 • 6.3" TFT LCD display
 • 13+5+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • EMUI 10.1 (Based on Android 10)
 • 64GB internal / 3GB RAM

Huawei Y6p доаѓа со 13 MP тројна камера (13 MP + 5 MP +2 MP), која јасно ги истакнува сите детали на фотографиите. Правете преубави планински пејзажи или фотографирајте интересна архитектура со леќата од ултра широк агол од 120°. Со предната камера од 8 MP можете да правите прекрасни селфи фотографии. Одличните фотографии ќе бидат зачувани на 64 GB внатрешната меморија, која може да ја надоградите до 512 GB. Во Huawei Y6p е вградена моќна батерија од 5000 mAh, со која ќе може да пребарувате на веб до 20 часови, или пак да гледате видеа до 32 часови, без пауза!

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

1.499 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет 120GB
120GB
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет 100 GB
  100 GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет 100GB
  100GB
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  8.499 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSDPA/LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување Wi-Fi 802.11b/g/n, 2.4G, USB 2.0, Bluetooth 5.0, NFC
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран TFT LCD display
  Големина на екранот 6.3"
  Резолуција на екранот 1600 x 720px. 16M colors
  Камера 13+5+2MP rear + 8MP front camera
  Оперативен систем /
  CPU Octa-core (4×CortexA53 2.0GHz+4×CortexA53 1.5GHz)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 64GB
  RAM меморија 3GB
  Мемориска картичка microSD
  Мемориска картичка капацитет up to 512 GB
  Батерија тип Li-Ion
  Батерија капацитет 5000 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка