Телефони

Honor 9X lite

онлајн недостапен
Одбери боја
Тарифа Промени
A1 Neo M
Цена

Напредната камера на Honor 9X lite Ви овозможува да го снимите и најситните детали на фотографиите! Правете фотографии навечер со Super Night Shot, или пак професионални портрети, поддржани од AI алгоритамот. Овој уред има одличен стабилизатор, кој Ви дозволува да и снимате високо-квалитетни видеа или видеа во slow-motion.

 • 6.5" LTPS display
 • 48+2MP rear + 8MP front camera
 • Octa-Core CPU
 • 128GB internal / 4GB RAM

Напредната камера на Honor 9X lite Ви овозможува да го снимите и најситните детали на фотографиите! Правете фотографии навечер со Super Night Shot, или пак професионални портрети, поддржани од AI алгоритамот. Овој уред има одличен стабилизатор, кој Ви дозволува да и снимате високо-квалитетни видеа или видеа во slow-motion.

Одбери боја

Одбраната боја е недостапна за онлајн нарачка

Тарифа

Промени
Начин на плаќање
Цена

2.999 ден.

Провери достапност во продажни салони

A1 Neo L

 • Интернет неограничен
неограничен
 • до 200GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  1399
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neo M

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon+

  • Интернет неограничен
  неограничен
 • до 100GB во A1 Net Sef
 • со можност за размена
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  999
  ден./мес.
  Одбери

  A1 Neon

  • Интернет 15GB
  15GB
 • до 50GB во A1 Net Sef
 • неограничен интернет од 00:00 до 06:00
  • Неограничени минути и SMS пораки кон сите мрежи
  799
  ден./мес.
  Одбери
  Сакате да купите само уред? Одбери

  Тарифа

  Времетраење на договор

  Тип на плаќање

  Тарифа

  Редовна цена


  Основна цена
  9.999 ден.

  Карактеристики

  Технички карактеристики
  Мрежа GSM/HSDPA/LTE
  Пренос на податоци null
  Поврзување Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac,2.4G/5G, BT4.2+BLE, USB 2.0
  Тип на SIM Dual Nano SIM
  Пораки null
  Екран LTPS display
  Големина на екранот 6.5"
  Резолуција на екранот 2340 x 1080px, 16.7M colors
  Камера 48+2MP rear + 8MP front camera
  Оперативен систем Android
  CPU Octa-core (4xCortex-A73 2.2 GHz + 4xCortex-A53 1.7 GHz)
  Фрекфенција на освежување null
  Вид на дигитален телевизиски приемник null
  Smart TV
  Android TV
  HDD null
  Графичка картичка null
  Порти null
  Звук null
  VoLTE
  Вградена меморија 128GB
  RAM меморија 4GB
  Мемориска картичка MicroSD
  Мемориска картичка капацитет up to 512GB
  Батерија тип Li-Po
  Батерија капацитет 3750 mAh
  Македонско мени Не
  Телефонот работи само со А1 SIM картичка Не

  Поддршка